Super Express» Wydarzenia» Świat» USA. STRZELANINA w SZKOLE. Ryan Lanza ZABIŁ co najmniej 27 OSÓB. CONNECTICUT TRAGEDIA W SZKOLE, MASAKRA W CONNECTICUT, MASAKRA W SZKOLE, NEWTOWN, NEWTOWN TRAGEDIA, STRZELANINA W SZKOLE, TRAGEDIA W CONNECTICUT, TRAGEDIA W NEWTOWN, TRAGEDIA W SZKOLE, USA, USA STRZELA

USA. STRZELANINA w SZKOLE. Ryan Lanza ZABIŁ co najmniej 27 OSÓB

W szkole podstawowej w Newtown w stanie Connecticut doszło do strzelaniny. Amerykańskie media podają, że zginęło 27-30 osób, w tym 18-20 dzieci. Napastnik został znaleziony martwy. Został zidentyfikowany jako 24-letni Ryan Lanza, zamieszkały w Hoboken. Mężczyzna miał powiązania z Sandy Hook Elementary School w Newtown.

Jak podała telewizja WABC 24-letni mężczyzna w kamizelce kuloodpornej miał cztery sztuki broni. Według organów ścigania podejrzany o dokonanie strzelaniny nazywa się Ryan Lanza.

Napastnik wszedł do klasy, w której uczyła jego matka, zastrzelił najpierw ją, a potem 18 dzieci w tej klasie. Potem zabił też siedmioro innych dorosłych - donosi "NYT", powołując się na anonimowego przedstawiciela organów ochrony porządku.

Świadkowie słyszeli dziesiątki strzałów. - Nie krzyczeliśmy, ale zaczęliśmy płakać. Wtedy nauczycielka kazała nam biec do biura, gdzie nikt nas nie znajdzie. Potem pojawili się policjanci i kazali nam uciekać na zewnątrz. Skierowali nas do budynku straży pożarnej, gdzie czekaliśmy na rodziców - opowiedziała jedna z uczennic w rozmowie z miejscową telewizją.

Telewizja CNN informuje, że wśród ofiar jest również dyrektor oraz szkolny psycholog. Motywy napastnika są nieznane.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida