Super Express» Wydarzenia» Warszawa» To on zabił Patryka i uciekł?! SZCZEGÓŁY tragedii pod Warszawą. Policja szuka sprawcy koszmarnej tragedii pod Otwockiem

To on zabił Patryka i uciekł?! SZCZEGÓŁY tragedii pod Warszawą

Policja szuka sprawcy koszmarnej tragedii pod Otwockiem. W środę po południu 13-letni Patryk N. i jego starsza siostra wracali ze szkoły do domu w Czarnówce. Mieli do przejścia zaledwie kilkaset metrów. Nagle za ich plecami pojawił się wielki mercedes, który z impetem uderzył w chłopca. Nastolatek zginął na miejscu, a sprawca uciekł. Porzucone auto kryminalni odnaleźli w lesie.

To miało być popołudnie jak każde inne. Olga Ż. (16 l.) wracała z liceum w Otwocku. Około godz. 16 wysiadła w Gliniance, gdzie dołączył do niej 13-letni brat Patryk, który właśnie skończył lekcje w gimnazjum.

Droga do domu, choć krótka, nie ma chodnika, dlatego rodzeństwo trzymało się lewej strony ulicy. Kilka chwil później ciszę przerwał ogromny huk, a potem przeraźliwy krzyk 16-latki. Jadący z Otwocka rozpędzony van z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i dosłownie zmiażdżył Patryka.

CZYTAJ TEŻ: Śmiertelne potrącenie 13-latka pod Warszawą. Policja ustaliła właściciela samochodu!

- Kierowca nie udzielił pomocy i uciekł z miejsca wypadku. Ofiara zginęła na miejscu - mówi podkom. Jarosław Sawicki z otwockiej komendy, która zajęła się poszukiwaniem auta i sprawcy.

Porzuconego mercedesa kryminalni znaleźli w czwartek rano na błotnistym leśnym terenie, 4 kilometry od miejsca wypadku.

- Auto miało zdjęte tablice rejestracyjne i wybitą szybę z naklejką z numerami pojazdu. Ustaliliśmy jego właściciela, ale to nie on był sprawcą wypadku. Tamtego dnia samochód prowadził jego krewny, którego poszukujemy - mówi policjant.

Podejrzany to Mariusz Nowak (34 l.) z Otwocka. Mężczyzna ma około 175 cm wzrostu, jest średniej budowy i ma charakterystyczne, odstające uszy.

16-letnia siostra chłopca, która była świadkiem wypadku, nie została jeszcze przesłuchana. Nie jest w stanie pozbierać się po tym, jak widziała śmierć swojego ukochanego braciszka.

Rodzice Patryka są zdruzgotani. - Nie możemy w to uwierzyć - mówili przez łzy.

Pogrążeni w rozpaczy są także koledzy z dwujęzycznego gimnazjum w Gliniance, w którym zaledwie we wrześniu 13-latek rozpoczął naukę. - Życie naszego kolegi zostało przerwane zdecydowanie za wcześnie. Choć nie zdążyliśmy się jeszcze zaprzyjaźnić, na zawsze pozostanie w naszej pamięci, w naszych sercach, w naszych modlitwach - napisał na stronie szkoły dyrektor Roman Zdunik.

W czwartek wieczorem w Gliniance odbyła się msza w intencji Patryka, a w miejscu wypadku zapłonęły znicze.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida