Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Pewniaki, które warto powtórzyć

i

Autor: Pexels Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Pewniaki, które warto powtórzyć

Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Pewniaki, które warto powtórzyć

2021-12-09 14:14

Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Według harmonogramu CKE (Centralna Komisja Egzaminacyjna), egzamin ósmoklasisty 2022 zaplanowany jest na 25 maja 2022. Jak co roku uczniowie zadają sobie pytanie – co będzie na egzaminie z matematyki? Jakie zadania znajdą się w arkuszach CKE? Te zadania zdecydowanie warto powtórz przed przystąpieniem do egzaminu! To pewniaki! Przygotowaliśmy dla was garść informacji na temat tego, co może pojawić się na egzaminie ósmoklasisty z matematyki. Tutaj znajdziecie pewniaki z egzaminu ósmoklasisty 2022 z matematyki. Szczegóły poniżej na se.pl.

Egzamin ósmoklasisty 2022 budzi emocje wśród uczniów, a szczególnie przejmują się egzaminem z matematyki – zadania, które mogą znaleźć się na egzaminie   przeraża większość osób. W roku 2022 egzaminy rozpoczną się 24 maja 2022, kiedy uczniowie otworzą arkusze przygotowane przez CKE (Centralną Komisję Egzaminacyjną) z języka polskiego. Następnego dnia zaplanowano egzamin z matematyki (25 maja 2022), a trzeciego dnia egzaminów (26 maja 2022) uczniowie zmierzą się z językiem obcym.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki trwa 100 minut. Jak informuje CKE, na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎

Co będzie na egzaminie z matematyki? Są pewne zadania – pewniaki, które z pewnością pojawią się w arkuszach CKE (Centralna Komisja Egzaminacyjna) na egzaminie ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Sprawdź pewniaki

Egzamin z matematyki budzi grozę wśród wielu osób, jednak zamiast się stresować, warto nadrobić swoją wiedzą, przeglądnąć zadania z poprzednich lat. Co roku pojawiają się podobne typy zadańpewniaki, które znajdą się na arkuszach CKE. Bardzo często wystarczy, że nauczymy się wzoru, schematu na rozwiązanie zadań i będziemy mogli uporać się z nimi sami!

Uczniowie podczas egzaminu z matematyki zmierzą się z zadaniami otwartymi oraz zamkniętymi. Grozę budzą szczególnie te otwarte, gdzie oprócz podania odpowiedzi, trzeba pokazać, że faktycznie zadanie potrafimy rozwiązać. Warto więc podczas przygotowań do egzaminu ósmoklasisty z matematyki poświęcić czas na to, by rozwiązać ich jak największą ilość.

Sprawdźcie, co znalazło się na arkuszach egzaminacyjnych z matematyki w poprzednich latach:

Viki Gabor o szkole i ocenach - matematyka najtrudniejsza
Sonda
Egzamin ósmoklasisty 2023. Denerwujesz się przed testem?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki