Tragedia w Małopolsce. 52-latek utonął, gdy jego znajomi poszli do sklepu

i

Autor: Dimitris Vetsikas/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Tragedia w Małopolsce. 52-latek utonął, gdy jego znajomi poszli do sklepu

2022-06-28 16:42

W Budzowie (powiat suski) utonął 52-letni mężczyzna, który wybrał się ze znajomymi nad rzekę Paleczkę. Gdy jego kompani poszli do sklepu, 52-latek wszedł do wody, żeby się schłodzić. Niestety już nie wypłynął na brzeg. Ciało w rzece zauważyli znajomi mężczyźni, którzy natychmiast powiadomili służby. Na ratunek było już jednak za późno.

52-latek utonął w Budzowie. Wszedł do wody, gdy jego znajomi poszli do sklepu

Do tragedii w Budzowie (powiat suski) doszło w niedzielę (26 czerwca). 52-letni mężczyzna wybrał się ze znajomymi nad rzekę Paleczkę. Gdy kompani 52-latka poszli do sklepu, ten postanowił wejść do wody, żeby się schłodzić. Niedługo później towarzysze mężczyzny wrócili, lecz nie zastali 52-latka na brzegu. Postanowili więc sprawdzić, co się z nim stało. Wówczas ich oczom ukazał się makabryczny widok. W rzece zobaczyli unoszące się na powierzchni ciało 52-latka. Natychmiast wezwali na pomoc służby, jednak na ratunek dla topielca było już za późno. 

Na miejscu pracowała grupa śledczych z prokuratorem rejonowym z Suchej Beskidzkiej. Obecnie zajmują się oni wyjaśnianiem przyczyn tragicznej śmierci mężczyzny.

PRZECZYTAJ: Horror w Kozłowie: Ojciec ratował płonącego syna. "Ugasiłem Łukasza zimną herbatą"

Korzystając z wypoczynku nad wodą, starajmy się przestrzegać następujących zasad:

  • Dzieci powinny bawić się w wodzie, nawet przy niewielkich płytkich zbiornikach pod stałą opieką dorosłych.
  • Nie skaczmy rozgrzani słońcem do wody. Przed wejściem do wody należy schłodzić wodą nogi, klatkę piersiową, szyję, kark, a unikniemy wstrząsu termicznego. Różnica w temperaturze wody i powietrza może spowodować, że doznamy szoku termicznego. Powinniśmy powoli wchodzić do wody i stopniowo przyzwyczaić nasze ciało do niższej temperatury.
  • Kąpmy się w miejscach przeznaczonych do kąpieli i strzeżonych przez ratownika.
  • Unikajmy korzystania z tzw. „dzikich kąpielisk”. W takich miejscach nie mamy pewności co do jakości wody i do tego jak kształtuje się dno pod lustrem wody.
  • Zakładajmy dzieciom sprzęt asekuracyjny taki jak: rękawki, koła lub kamizelki. Pilnujmy uważnie naszych pociech w trakcie wodnych zabaw.
  • Wchodźmy do wody jedynie na trzeźwo. To właśnie alkohol i brawura są najczęstszymi powodami utonięć.
  • Nie wchodźmy od razu, ani nie skaczmy do wody.
  • W miejscach, gdzie jest zbyt płytko oraz gdzie woda jest nieprzejrzysta, nie skaczemy „na główkę”. Na skutek takiego zachowania każdego roku w całym kraju wiele osób traci życie lub zdrowie.
  • Unikajmy kąpieli bezpośrednio po posiłku, zimna woda może doprowadzić do bolesnego skurczu żołądka, co może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje.
  • Pamiętajmy, że zwykłe nadmuchiwane materace nie zapewniają nam pełnego bezpieczeństwa.
  • Pływając m.in. łódkami, kajakami, pamiętajmy o założeniu kapoku.

ZOBACZ: Martwy 44-latek i 6 rannych osób wyciągnięci z rozbitego forda i skody! Fatalny wypadek pod Krakowem

Sonda
Sądzisz, że woda to zdradliwy żywioł?
Kozłów: ugasił płonącego syna zimną herbatą

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki