Koronawirus. Ile jest dzisiaj zakażeń? Raport z Wielkopolski [29.11.21]

i

Autor: KitzD66/cc0/pixabay Nowy wariant koronawirusa. Czy Omikron jest gorszy od Delty?

Nowy wariant koronawirusa. Czy Omikron jest gorszy od Delty?

2021-11-29 9:20

Nowy wariant koronawirusa o nazwie Omikron rozprzestrzenia się w Europie. Rządy wprowadzają kolejne ograniczenia w podróżach z krajów południowej Afryki, mimo iż Światowa Organizacja Zdrowia na razie odradza zamykanie granic. Co wiadomo o nowej mutacji COVID-19. Czy Omikron jest groźniejszy od Delty?

Omikron - nowa mutacja koronawirusa w Europie

Nowy wariant koronawirusa paraliżuje Europę! Belgia była pierwszym europejskim krajem, w którym wykryto zakażenie Omikronem. W sobotę kolejne dwa przypadki zdiagnozowano w Wielkiej Brytanii i jeden we Włoszech, a duże prawdopodobieństwo obecności tego wariantu zgłoszono w Niemczech, Holandii, Czechach i Danii. W związku z tą sytuacją rząd Wielkiej Brytanii ogłosił nowe restrykcje, mające spowolnić rozprzestrzenianie się wariantu Omikron. To obowiązek wykonania testu PCR przez podróżnych przyjeżdżających do kraju i nakaz izolacji do czasu uzyskania wyniku.

Czytaj także: Wariant koronawirusa Omikron w kolejnych krajach! Nietypowe objawy, można je zlekceważyć

Omikron gorszy od Delty?

- Poziom zaraźliwości wariantu Omikron jest mniej więcej podobny do Delty - stwierdziła doktor Angelique Coetzee z RPA, która odkryła nową odmianę koronawirusa. Jej zdaniem nie ma powodu do alarmu z powodu tej mutacji. Doktor Coetzee, prezes stowarzyszenia lekarzy w Pretorii, której słowa publikuje w poniedziałek dziennik "La Repubblica", mówiąc o okolicznościach odkrycia nowego wariantu powiedziała, że przez 8 tygodni nie miała pacjentów z Covid-19.

Zobacz także: Koronawirus 29.11.2021. Ponad 13 tys. nowych zakażeń. Przybywa pacjentów w szpitalach [RAPORT]

- W połowie listopada przyszedł 33-letni mężczyzna. Miał lekkie objawy, ale inne od tych, jakie widziałam do tej pory. Postanowiłam zrobić test, bo mieliśmy do czynienia z infekcją wirusową. Po pozytywnym wyniku u czwartej osoby w jego rodzinie z tymi samymi lekkimi objawami włączyła mi się lampka alarmowa - dodała lekarka z RPA.

Jak wyjaśniła, te symptomy to zmęczenie, ból głowy, drapanie w gardle i lekkie przeziębienie, czyli inne niż w przypadku Delty.

Naukowcy wyjaśnili, że znaczne różnice w obrazie wirusa nie oznaczają automatycznie, że wariant jest bardziej niebezpieczny, ale to, że jeszcze bardziej dostosował się do organizmu człowieka.

Sonda
Czy boisz się koronawirusa?
Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają