Lamborghini huracan

i

Autor: Shutterstock Lamborghini huracan

Pędzili ponad 300 km/h! Policyjny wóz w DWIE godziny pokonał 500 km

2020-11-12 16:29

„Cała naprzód!” mogli krzyczeć do siebie policjanci z Padwy, którzy błyskawicznie pokonali dystans 500 km, po to tylko, by uratować ludzkie życie. To była walka z czasem, bo chodziło o przeszczep nerki, która musiała zostać dostarczona jak najszybciej. Funkcjonariusze wskoczyli do policyjnego Lamborghini Huracan i wciskając gaz do dechy pokonali trasę między Padwą a Rzymem w dwie godziny.

Po pobraniu narządu do przeszczepu liczy się każda cenna sekunda. We Włoszech pacjent, który został zakwalifikowany do pilnego przeszczepu nerki trafił do szpitala w Rzymie, a nerka, którą można było mu przeszczepić znajdowała się w szpitalu w Padwie. Odległość między miastami wynosi prawie 500 km, a dojazd może zająć 5-6 godzin. Na to nie było czasu. Funkcjonariusze zdecydowali się użyć do transportu policyjny luksusowy wóz, który jest przeznaczony do tego typu akcji czyli policyjnej wersji Lamborghini Huracan. Samochód ma 610 koni mechanicznych, rozpędza się nawet do 325 km/h, a prędkość 100 km/h osiąga w imponującym czasie 3,2 sekundy! 

Policjanci ruszyli, a całą trasę pokonali w dwie godziny, przewożąc w specjalnym pojemniku nerkę do przeszczepu. Tym samym pacjent czekający na organ przeszedł przeszczep pomyślnie. Po całej akcji włoska policja umieściła na Twitterze film z dumą przedstawiając Lamorghini w policyjnych barwach i oznakowaniu. 

Nowy wóz strażaków z Leszna