Bełchatów będzie gospodarzem mistrzostw Świata! O jaką dyscyplinę chodzi?

2019-11-06 14:20 mj-s
MŚ w Nordic Walking
Autor: UM Bełchatów

W czerwcu przyszłego roku Bełchatów będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Nordic Walking. Przez dwa dni, 20-21 czerwca 2020 roku, w chodzie z kijkami rywalizować będą w naszym mieście sportowcy z całego świata. List intencjonalny w sprawie organizacji mistrzostw podpisali miasto, powiat, World Original Nordic Walking Federation oraz Nordic Walking Polska.

Jak podkreślają włodarze miasta i powiatu, to pierwsza tak duża impreza sportowa w naszym mieście. Bełchatów będzie bowiem gościć kilkuset zawodników z co najmniej czternastu krajów świata, a do tego trenerzy, sztaby szkoleniowe i kibice.

Organizatorami II Mistrzostw Świata w Nordic Walking są miasto, powiat, ONWF (World Original Nordic Walking Federation) i Klub Sportowy NWPL (Nordic Walking Polska). W tej sprawie podpisano właśnie list intencyjny.

- Nordic Walking jest to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się aktywności sportowych. Przykuwa uwagę ludzi, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, ale z drugiej strony jest to bardzo wymagająca dyscyplina, którą uprawiają też sportowcy wyczynowi i prawdziwi atleci – mówił Marcin Szulc z NWPL. – Cieszę się wspólnie zorganizujemy największy i najbardziej spektakularny ivent sportowy w 2020 roku – dodaje Marcin Szulc.

Do wyboru będą trzy dystanse: 5, 10 i 21 kilometrów, a do tego kilka kategorii wiekowych, indywidualnych i rodzinnych. Wśród zawodników będzie również bełchatowianin Krzysztof Marczak, reprezentant Polski w Pucharze Europy, Mistrzostwach Polski, Europy i Świata. Na mistrzostwa przyjedzie również twórca tej dyscypliny Marko Kantaneva.