Bełchatów: Z ulic znikają iluminacje! To ostatni moment na świąteczną atmosferę w mieście

2021-01-14 14:09 mj-s
Bełchatów: Miasto rozbłysło tysiącem światełek! Bożonarodzeniowe iluminacje robią wrażenie
Autor: Miasto Bełchatów/ Facebook Wszystkie iluminacje będą tworzyć świąteczny klimat przez około 2 miesiące.

Kto ma ochotę na spacer w urokliwej atmosferze świątecznych iluminacji, a może i sesję fotograficzną na rozświetlonych saniach świętego Mikołaja musi się pospieszyć. Jak się bowiem okazuje, najbliższy weekend będzie ostatnim, w którym w Bełchatowie będzie się można natknąć na rozświetlone ozdoby.

Sople, kule, choinki, tysiące światełek na drzewach w samym centrum Bełchatowa, wszystko to rozbłysło kilka tygodni temu, dokładnie 6 grudnia ubiegłego roku. Od tego czasu miasto można podziwiać w jedynej w swoim rodzaju, świątecznej aurze.

CZYTAJ: Na jak długo zostanie z nami zima? Sprawdziliśmy prognozy pogody dla Bełchatowa! [PROGNOZA POGODY]

Iluminacje rozświetlają głównie centrum, ale także osiedla i główne ulice Bełchatowa. Na pl. Narutowicza świątecznego blasku zadają m.in. 22 świąteczne kule, z których każda przyozdobiona jest czerwonymi i zielonymi bombkami oraz 200 lampkami. Dodatkowo poza łańcuchami z lampek, na drzewach można zobaczyć świetlne sople, warkocze i tuby. Jak co roku w sercu miasta stanęła też ośmiometrowa choinka, a drzewko przy Miejskim Centrum Kultury przystrojone zostało setką ledowych sznurów (40 kompletów zimnych i 60 ciepłych białych z refleksem). Między tymi świątecznymi drzewkami stanął rozświetlony zaprzęg św. Mikołaja.

POLECAMY: Wiktorek Kruszyński pojechał na operację do Linz! Cały Bełchatów trzyma za malucha kciuki!

Jak informują nas miejscy urzędnicy już niebawem bożonarodzeniowe ozdoby znikną z krajobrazu miasta na kolejny rok. Już po weekendzie, w poniedziałek, 18 stycznia rozpocznie się demontaż świątecznych iluminacji. Kto chciałby uskutecznić spacer w niezwykłych okolicznościach, ma na to ostatni moment! Warto skorzystać z rozświetlonych elementów, zwłaszcza, że sypnęło śniegiem i dopiero teraz bożonarodzeniowe ozdoby cieszą oko jak mało kiedy!

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> ZMIANY w 500 plus! Gdzie i kiedy złożyć wniosek w Bełchatowie, by pieniądze NIE PRZEPADŁY?

Jak zrobić 10000 kroków? [TEST] | ESKA XD - Fit vlog #14