BURZE Z GRADEM nad Polską! "Zagrożenie zdrowia i życia" [OSTRZEŻENIA IMGW]

2020-09-05 18:55 Paweł Tabędzki
BURZE Z GRADEM nad Polską! Zagrożenie zdrowia i życia [OSTRZEŻENIA IMGW]
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE BURZE Z GRADEM nad Polską! "Zagrożenie zdrowia i życia" [OSTRZEŻENIA IMGW]

Od sobotniego popołudnia (5 września) obowiązują liczne ostrzeżenia pogodowe Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dotyczą one blisko połowy kraju. Synoptycy zapowiadają burze z gradem, których konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Żółte alerty IMGW zostaną utrzymane co najmniej do północy, a w niektórych regionach nawet do rana. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad - ostrzegają eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Komunikaty wydano dla Podlasia, Warmii i Mazur, Mazowsza, Lubelszczyzny, Małopolski, Dolnego i Górnego Śląska, Opolszczyzny, a także województw świętokrzyskiego i łódzkiego. W najbliższych godzinach w wymienionych częściach kraju żywioł może być wyjątkowo groźny.

O czym mówi alert pierwszego stopnia w skali stosowanej przez IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - wyjaśniają eksperci. - Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Na Podkarpaciu, a także całym wybrzeżu i przy zachodniej granicy pogoda jest dziś nieco łaskawsza. Już jutro burze mogą przejść jednak nad również Pomorzem i południowym-wschodem Polski.

Odsłonięcie Gwiazd na opolskim Rynku podczas KFPP 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.