Karambol na S8: Po zderzeniu 7 pojazdów udrożniono jeden pas w kierunku Warszawy

2021-01-19 13:13 mj-s
Karambol na S8: Po zderzeniu 7 pojazdów udrożniono jeden pas w kierunku Warszawy
Autor: MJ-S Karambol na S8: Po zderzeniu 7 pojazdów udrożniono jeden pas w kierunku Warszawy

Przejazd drogą ekspresową S8 w kierunku Warszawy w Łódzkiem jest już możliwy, choć z utrudnieniami - informuje GDDKiA. W godzinach przedpołudniowych na ekspresówce, na wysokości Wolborza (Łódzkie) doszło do kolizji siedmiu pojazdów, które całkowicie zablokowały trasę. Około południa otwarto jeden pas ruchu.

Wcześniej GDDKiA informowała o zderzeniu sześciu pojazdów, w tej chwili pewnym jest, że w zdarzeniu brało udział aż siedem pojazdów, zarówno ciężarowych, jak i osobowych. Szczęśliwie w karambolu nikt nie został poszkodowany, ale na miejscu ciągle pracują służby, które porządkują miejsce po zderzeniu.

CZYTAJ: Czarny Las: Czołówka dwóch osobówek. Trzy osoby w szpitalu, wśród ofiar 2-letnie dziecko!

- Kolizja samochodów najprawdopodobniej była spowodowana niedostosowaniem prędkości do trudnych warunków panujących na drodze. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny, porozlewane są tylko płyny. Strażacy po dojeździe zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do usuwania zagrożenia wynikającego z rozlanych płynów – informuje dziennikarzy portalu epiotrkow.pl, mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, rzecznik komendanta piotrkowskiej straży pożarnej.

POLECAMY: Łódzkie: Kolejny atak internetowych oszustów! Teraz „wabią” na 500 plus i wyłudzają dane!

Jak poinformowały służby GDDKiA przejazd S8 w kierunku Warszawy jest już możliwy, ponieważ odblokowano jeden pas ruchu. Jednak utrudnienia w miejscu zdarzenia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Drogówka podsumowała 2020 rok. Te liczby ROBIĄ WRAŻENIE!

Kierowca Audi postradał rozum! Gnał po drodze ekspresowej z prędkością 240 km/h