Lider pilnie poszukiwany. Bez niego nie będzie Szlachetnej Paczki w Bełchatowie i Zelowie

2020-07-06 12:41 rr
lider szlachetna paczka
Autor: Szlachetna Paczka

Lubisz pomagać innym? Zgłoś się do Szlachetnej Paczki! Organizatorzy tej szczytnej akcji szukają lidera w Bełchatowie i Zelowie. Bez niego pomoc do potrzebujących nie dotrze.

O akcji Szlachetna Paczka słyszał już zapewne każdy. Od lat wolontariusze wraz z darczyńcami wspierają rodziny w potrzebie. Ale żeby wolontariusze mogli działać, potrzebny jest szef całego sztabu, czyli lider. Bez niego akcja nie ruszy.

- Szukamy liderów jeszcze w takich lokalizacjach jak Zelów i Bełchatów. Kim jest lider Szlachetnej Paczki? To lokalny superbohater, który kierując zespołem wolontariuszy realnie zmienia życie rodzin w potrzebie. Lider powinien cechować się dużym poczuciem odpowiedzialności, zaangażowaniem i mądrością decyzji - mówi Paulina Frania, manager operacyjny Szlachetnej Paczki.

Co robi lider?

- Pomaga rodzinom, które chcą zmienić swoją sytuację, podjąć walkę z trudnościami, wyjść z biedy. To historie pełne łez smutku, ale i szczęścia, nadziei i zwycięstw.

- Koordynuje działania osób zaangażowanych w akcję. Jako lider poznajesz osoby zgłaszające się do roli wolontariusza i tworzysz zespół, z którym będziesz ściśle współpracować, by jak najskuteczniej docierać do rodzin i samotnych potrzebujących wsparcia.

- Poznaje historie rodzin. Reprezentując akcję w swoim rejonie, koordynujesz kontakt z lokalnymi instytucjami, służbami mundurowymi, dyrektorami szkół czy ośrodków społecznych, aby zebrać i zweryfikować informacje o potrzebujących w twojej okolicy.

- Zarządza zespołem. Wolontariusze odwiedzają rodziny i poznają ich historie. Tworzą ich opisy i umieszczają je w internetowej bazie, dzięki której mogą się z nimi zapoznać darczyńcy. Jako lider koordynujesz ich działania, powierzasz zadania i monitorujesz postępy pracy.

- Organizuje "weekend cudów" w rejonie. Jako lider odpowiadasz za to, by wszystkie rodziny z twojego rejonu znalazły swoich darczyńców. Pozyskujesz miejsce na magazyn paczek podczas grudniowego finału, tworzysz harmonogram przyjmowania i rozwożenia paczek do rodzin oraz koordynujesz jego realizację.

Jak zostać liderem?

To bardzo proste. Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie www.superw.pl. Kolejnym etapem będzie rozmowa rekrutacyjna ze swoim przyszłym szefem-koordynatorem. Później już tylko spotkanie wdrożeniowe online, podpisanie niezbędnych dokumentów i można zacząć działać!

Szlachetna Paczka czeka na zgłoszenia do połowy lipca. Jeśli liderzy się nie zgłoszą, to w tym roku w Bełchatowie i Zelowie akcja się nie odbędzie.