6. Nightskating Białystok. Rolkarze znowu wyjadą na miasto

2019-09-12 10:15 jch
4. Nightskating Białystok. Przejazd filmowy
Autor: Mateusz Wojciula 4. Nightskating Białystok. Przejazd filmowy

Ostatni w tym sezonie przejazd rolkarzy odbędzie się w klimatach urodzinowych. Radio ESKA ma patronat medialny nad tym wydarzeniem.

W najbliższą sobotę 14 września odbędzie się ostatni w tym sezonie przejazd z cyklu Nightskating Białystok. Będzie to jednocześnie okazja do świętowania, bo Nightskating Białystok obchodzi 5 lat istnienia.

- 12 września 2015 roku odbył się inauguracyjny przejazd Nightskating Białystok. Nikt by wtedy nie pomyślał, że zorganizujemy kolejne sezony i wyciągniemy na ulice Białegostoku tysiące rolkarzy - chwalą się organizatorzy.

Będzie to przejazd urodzinowy, więc organizatorzy zachęcają do wczucia się w urodzinowy klimat: "Ubierzcie się, jak chcecie - grunt to kask, wygodny strój i uśmiech od ucha do ucha." Początek o godz. 19.

Organizator przypomina najważniejszych zasadach, które obowiązują podczas wydarzenia:

  • Lewa wolna - ta strona jezdni zarezerwowana jest wyłącznie dla naszego NS Teamu oraz dla służb porządkowych i medycznych.
  • W przejazdach mogą wziąć udział wyłącznie osoby poruszające się na rolkach, wrotkach lub nartorolkach, które posiadają co najmniej podstawowe umiejętności poruszania się oraz hamowania
  • Uczestnicy do 13 roku życia mają obowiązek uczestnictwa w przejeździe pod opieką osoby dorosłej.
  • Osoby niepełnoletnie mają obowiązek jazdy w kasku oraz komplecie ochraniaczy. Zachęcamy jednak wszystkich do dawania dobrego przykładu najmłodszym rolkarzom

Nightskating to cykl największych imprez rolkowych na Podlasiu, polegający na przejazdach rolkarzy głównymi ulicami miasta wieczorną porą, które pozwalają spojrzeć na Białystok z nieco innej perspektywy oraz stworzyć radosną i bezpieczną przestrzeń dla wszystkich sympatyków ośmiu kółek. Pragniemy popularyzować rolkarstwo oraz wrotkarstwo jako sport oraz formę rekreacji dla wszystkich, niezależnie od wieku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Radio ESKA ma patronat medialny nad tym wydarzeniem.