Andrzej Strumiłło nie żyje. Był Honorowym Ambasadorem Województwa Podlaskiego

2020-04-09 9:39 jch
Andrzej Strumiłło nie żyje. Był wybitnym artystą
Autor: UM Suwałki Andrzej Strumiłło nie żyje. Był wybitnym artystą

Zmarł prof. Andrzej Strumiłło. Miał 93 lata. Ten wybitny artysta urodził się w Wilnie, ale od wielu lat mieszkał i tworzył w Maćkowej Rudzie na Suwalszczyźnie. Andrzej Strumiłło był Honorowym Obywatelem Miasta Suwałki i Honorowym Ambasadorem Województwa Podlaskiego.

Prof. Andrzej Strumiłło zmarł 9 kwietnia. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Rzeźbił, rysował, malował, fotografował i pisał. Andrzej Strumiłło był znawcą kultury regionu, popularyzatorem sztuki, kultury i pogranicza oraz krajoznawczo-przyrodniczych walorów Suwalszczyzny. 

- To wielka strata dla Suwałk, dla regionu, dla nas wszystkich. To był ostatni wielki, Honorowy Obywatel naszego miasta obok śp. Andrzeja Wajdy czy Bohdana Chmielewskiego. Ceniłem go bardzo. Zawsze mogłem liczyć na radę, na wsparcie, na rozmowę. To był wybitny człowiek i będzie mi go bardzo brakowało – wspomina Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Czytaj też: Koronawirus w Podlaskiem. Zmarł drugi pacjent z COVID-19

Urząd Miejski w Suwałkach apeluje, aby w związku z pandemią koronawirusa i ograniczeniami wynikającymi z tej choroby przesyłać kondolencje w formie elektronicznej. Będą one wydrukowane i w ten sposób powstanie księga kondolencyjna. Wpisy można przesyłać na adres e-mail: bpm@um.suwalki.pl

Super Raport 8 IV (goście: Janusz Korwin-Mikke, Kamil Bortniczuk)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.