Bandyta z Białegostoku otrzymał darmowy "bilet lotniczy". Zobacz, co zrobił 20 lat temu!

2020-01-29 9:45 red
Bandyta z Białegostoku otrzymał darmowy bilet lotniczy
Autor: Policja Bandyta z Białegostoku otrzymał darmowy "bilet lotniczy"

Od jakiegoś czasu policja udostępnia "bilety lotnicze" z logotypem Police Airlines. Jest to specjalna akcja, której celem jest rozpowszechnianie wizerunków przestępców ściganych przez wymiar sprawiedliwości. Pierwszy raz taki bilet trafił do białostoczanina, który może ukrywać się za granicą.

Krzysztof Kuś jest poszukiwany przez policjantów z Białegostoku. Mężczyzna ostatnio mieszkał na ul. Juliana Tuwima. Krzysztof Kuś jest ścigany na podstawie listu gończego - wyrok 3 lat więzienia za popełnione przestępstwo z art. 280 § 1 Kodeksu Karnego.

Wydarzyło się to 20 lat temu. 13 grudnia 2001 roku w Białymstoku działając wspólnie z inną osobą, używając przemocy, dopuścił się rozboju. Sprawcy uderzali swoja ofiarę drewnianą pałką po głowie, bili i kopali po głowie oraz innych częściach ciała, a następnie przywłaszczyli torbę z wyrobami ze złota o wartości 30 tys. złotych.

Poszukiwany mężczyzna
Autor: Policja Poszukiwany mężczyzna

Z kolei od stycznia 2003 roku do stycznia 2004 roku w Białymstoku uczestniczył w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, wielokrotnie nabył łącznie nie mniej niż 800 g amfetaminy, 550 sztuk tabletek MDMA, a następnie nabyte narkotyki udzielił innym osobom.

- Osoby posiadające informacje na temat poszukiwanego prosimy o kontakt. Gwarantujemy anonimowość - zapewnia policja.

Zgłoszenia można kierować na tel. 22 601 23 07 lub 112 oraz email: poszukiwani@policja.gov.pl

Bilety lotnicze od policji - co to za akcja?

Jak udało nam się ustalić, bilety lotnicze od policji to sprytna akcja marketingowa. Sytuację nakreślił w rozmowie z dziennikarzem ESKA INFO Opole, Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji:

- Chcemy zainteresować naszymi działaniami, przykuć uwagę odbiorców. Police Airlines oczywiście nie istnieje, a osoby, które dostały te mandaty są tymi, na których odnalezieniu najbardziej nam zależy.

Osoby, które zasłużyły na bilet lotniczy od policji często przebywają za granicą. - Transportujemy ich wtedy do kraju, na nasz koszt - dodaje Marciniak. Policja niejako rzeczywiście wręcza darmowy bilet lotniczy osobom, które na niego "zasłużyły", i transportuje je do Polski.

Zobacz WIDEO: Hajnówka. Sprawca mordu z 1996 roku wpadł przez.. flakon perfum [NOWE FAKTY, ZDJĘCIA]