Będzie trzeci "zielony przystanek". Białostoczanie wybiorą, gdzie powstanie

2019-08-14 8:58 Jacek Chlewicki
Będzie trzeci zielony przystanek. Białostoczanie wybiorą, gdzie powstanie
Autor: UM Białystok Będzie trzeci "zielony przystanek". Białostoczanie wybiorą, gdzie powstanie

W Białymstoku powstanie trzecia wiata otoczona roślinnością. Do wyboru są trzy lokalizacje. Zdecydują mieszkańcy miasta.

Białostoczanie mogą już korzystać z dwóch "zielonych przystanków". Wiaty otoczone roślinnością pojawiły się przy placu NSZ w Białymstoku. Pomysł spodobał się białostoczanom, którzy zwracają uwagę, że powinno być ich dużo więcej.

Na razie miasto zapowiedziało, że zamontuje trzeci "zielony przystanek". Gdzie dokładnie? O tym zdecydują mieszkańcy.

- Miasto Białystok proponuje mieszkańcom udział w wyborze tej trzeciej lokalizacji. Ankietę można wypełnić między 13 a 23 sierpnia 2019 r. (do północy). Każdy może wziąć udział w głosowaniu tylko jeden raz - informuje Urząd Miejski.

Do wyboru są trzy lokalizacje:

  • przystanek nr 163 – „Konstytucji 3 Maja/Cmentarz Św. Rocha” (os. Wysoki Stoczek)
  • przystanek nr 282 – „Pałacowa/Hotel Gołębiewski” (naprzeciwko hotelu, koło apteki) (Centrum)
  • przystanek nr 288 – „Piastowska/Kościół” (os. Piasta)

– Zależy nam na tym, aby Białystok był miastem zielonym. Zieleń nie tylko cieszy oko i daje cień, ale też oczyszcza powietrze. W każdym z tych miejsc zielone przystanki idealnie wpiszą się w otoczenie, będą estetycznie wyglądać, a jednocześnie spełniać swoje funkcje – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Zachęcam mieszkańców do udziału w głosowaniu.

Na przystanku zostaną posadzone ozdobne trawy i krzewy wieloletnie. Na dachach będą sukulenty i inne rośliny odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ściany przystanku zostaną otoczone pnączami.

Ankieta znajduje się na stronie bialystok.pl

Równocześnie przypominamy, że do 23 sierpnia trwają konsultacje społeczne dotyczące nadania nazwy Stadionowi Miejskiemu w Białymstoku. Czytaj także: Jaką nazwę będzie miał Stadion Miejski w Białymstoku? Są 3 propozycje