Desperat chciał popełnić SAMOBÓJSTWO i zamówił dwie trumny

2019-10-22 9:20 vera
Desperat chciał popełnić SAMOBÓJSTWO i zamówił dwie trumny
Autor: Pixabay Najpierw do dyżurnego podlaskiej policji zadzwonił przedstawiciel jednej z firm pogrzebowych z województwa lubuskiego. Zdjęcie ilustracyjne

Szybka i przytomna interwencja dyżurnego podlaskiej policji być może zapobiegła wielkiemu nieszczęściu. Otrzymał on informację, że mieszkający w Londynie białostoczanin może chcieć popełnić samobójstwo. Zaalarmował policję w Londynie.

Ta absolutnie niecodzienna sytuacja miała miejsce w minioną niedzielę. Najpierw do dyżurnego podlaskiej policji zadzwonił przedstawiciel jednej z firm pogrzebowych z województwa lubuskiego.

Poinformował on policjanta, że otrzymał dziwne zamówienie na dwie trumny. Jedna z nich była przewidziana dla samego zamawiającego, który oznajmił, że chce popełnić samobójstwo. Dyżurny policji musiał szybko zlokalizować zdesperowanego mężczyznę, który zamówił trumny.

- Dyżurny zlokalizował adres zameldowania mężczyzny na terenie Białegostoku - informuje oficer prasowy policji. - Przybyły na miejsce patrol policji ustalił, że desperat obecnie przebywa na terenie Wielkiej Brytanii.

Doświadczony dyżurny podlaskiej policji zareagował bezbłędnie. Otóż za pośrednictwem Międzynarodowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu, natychmiast przekazał wszystkie niezbędne informacje dla policji w Londynie, która udała się pod wskazany adres i podjęła skuteczną interwencję.

Uwaga! Każdy może przyczynić się do zapobiegania samobójstwom. Pomóżmy ludziom, którzy tracą sens życia. Pamiętaj jeśli potrzebujesz pomocy: zgłoś się do osób oraz w instytucji pomocowych takich, jak psycholog, psychiatra, telefon zaufania 800-70-22-22, lub 1161-23, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.

Bimbru na Podlasiu nie będzie! Uzbrojeni funkcjonariusze KAS zlikwidowali gigantyczną leśną bimbrownię. Zobacz WIDEO: