Białystok ma nowych ambasadorów sportu. Będą promować stolicę Podlasia

2020-01-25 8:04 vera
Białystok ma ambasadorów sportu. Będą promować stolicę Podlasia
Autor: Marcin Jakowiak/UM Białystok Białystok ma ambasadorów sportu. Będą promować stolicę Podlasia

W 2020 roku Ambasadorami Sportu Białostockiego zostali Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska i Wojciech Nowicki. Poprzez swoje wyniki sportowe, obecność na arenach międzynarodowych oraz liczne sukcesy mają promować Białystok w kraju i za granicą.

Sportowcy będą promować Białystok w swoich relacjach z imprez sportowych, wywiadach oraz w mediach społecznościowych. Na takie działania urzędnicy przekażą sportowcom 100 tys. zł. Łyżwiarka Natalia Maliszewska – 30 tys. zł, a jej siostra Patrycja 20 tys. zł. 

– Wojciech Nowicki szlifuje teraz formę podczas obozu na szkoleniowego na Teneryfie, natomiast siostry Maliszewskie są już w Debreczynie, gdzie w najbliższy weekend będą walczyć o medale w Mistrzostwach Europy. Natalia będzie broniła tam tytułu mistrzyni Europy w short tracku na 500 metrów. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Białystok wspiera tych utytułowanych zawodników już od ponad 10 lat przyznając już stypendia i nagrody za sukcesy sportowe.