Choroszcz. Zobacz jak będzie wyglądać bulwar przy Sienkiewicza! [ZDJĘCIA]

2020-01-19 13:35 jch

Doskonała wiadomość dla wszystkich mieszkańców Choroszczy. Niezagospodarowany i opuszczony teren przy ul. Sienkiewicza (naprzeciwko siedziby ZECWiK sp. z o.o.) przekształci się w promenadę oferującą cały szereg atrakcji rekreacyjnych. Powstanie skatepark i tężnia solankowa. Wszystko ma być gotowe do końca 2020 roku.

Obszar zostanie uporządkowany i wyposażony w nową nawierzchnię, powstaną ścieżki, chodniki dla pieszych, ścieżki rowerowe, parkingi. Pojawią się elementy i urządzenia rekreacyjno-sportowe takie jak: plac zabaw, skatepark z bank rampami oraz bank wallami, funbox z poręczą 3/1, grindbox 2 poziomy, Quarter pipe. To oznacza, że w Choroszczy powstanie pierwszy skatepark.

Czytaj także: W Supraślu powstanie piękny park. Zobacz wizualizację

Bulwary Sienkiewicza w Choroszczy będą wyposażone także w tężnię solankową. Wokół niej seniorzy, całe rodziny oraz inni zainteresowane osoby będą mogły zatrzymać się podczas codziennych spacerów i pooddychać, pełnym zdrowotnych właściwości powietrzem. Bulwar zostanie wyposażony w zielone nasadzenia, zostanie oświetlona, a także wyposażona w konieczną infrastrukturę podziemną: instalację kanalizacji deszczowej i wodociągowej.

- To kolejna historyczna inwestycja w gminie Choroszcz – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. - Niezagospodarowana i łagodnie mówiąc: niezachęcająca przestrzeń, przez mieszkańców Choroszczy była raczej omijana szerokim łukiem, choć blisko sąsiaduje z zabudową mieszkalną, a także jest mijana podczas spacerów czy codziennych zakupów. Teraz diametralnie zmieni swoje oblicze. Bulwary Sienkiewicza stają się przestrzenią uporządkowaną i przyjazną społecznie. A skatepark i tężnia solankowa – pierwsze takie realizacje w naszej gminie – wierzę, że przyciągną przedstawicieli wielu pokoleń.Ile to będzie kosztować? Ogólny koszt inwestycji to blisko 2,2 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi ponad 1,5 mln zł, wsparcie z budżetu państwa – to blisko 220 tys. zł. Pozostałą kwotę – ponad 400 tys. zł gmina Choroszcz pokryje z własnego budżetu.