Dr Karol Szafranek nie żyje. Miał 42 lata. Był pracownikiem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

2020-05-22 6:48 jch
Dr Karol Szafranek nie żyje. Miał 42 lat. Był pracownikiem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
Autor: archiwum prywatne Nie żyje dr Karol Szafranek. Chorował na nowotwór mózgu.

Bardzo smutna wiadomość. Dr Karol Szafranek nie żyje. Znany pracownik Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku przegrał nierówną walkę z nowotworem złośliwym mózgu. O jego chorobie zrobiło się głośno w Białymstoku na początku 2020 roku, kiedy ruszyła zbiórka pieniędzy na operację, która mogła uratować mu życie. W lutym jego stan mocno się pogorszył, co uniemożliwiło przeprowadzenie zabiegu. Zmarł 20 maja. Pogrzeb Karola Szafranka odbędzie się 23 maja w Białymstoku.

Dr Karol Szafranek zmarł 20 maja. O śmierci mężczyzny poinformował "Medyk Białostocki".

- Po długiej chorobie zmarł dr Karol Szafranek, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Miał 42 lata - poinformował "Medyk Białostocki".

Czytaj też: Tragiczne odkrycie w Białymstoku. Pod wiaduktem znaleziono zwłoki mężczyzny

Kondolencje pojawiły się też na oficjalnej stronie Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

"Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że po długiej chorobie zmarł dr Karol Szafranek, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Miał 42 lata. Był sportowcem oraz trenerem piłkarskim drużyn kobiecych i męskich, a także trenerem narciarstwa alpejskiego. W 2016 roku obronił doktorat z nauk o Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

„Serdeczny, opiekuńczy, inteligentny, zabawny, wyrozumiały, skromny…"- taki pozostaniesz w naszej pamięci. 

Dziękujemy społeczności akademickiej za ogromne zaangażowanie w ostatnich miesiącach na rzecz pomocy dr Karolowi Szafrankowi. "

Dr Karol Szafranek o chorobie dowiedział się w maju 2017 roku, kiedy dostał ataku padaczki i stracił przytomność kierując samochodem. Nowotwór został zdiagnozowany jako glejak wielopostaciowy IV stopnia. W styczniu ruszyła zbiórka pieniędzy na operację. Pisały o tym wszystkie media w Białymstoku, także my: Dr Karol Szafranek z Białegostoku choruje na glejaka. Potrzebne wsparcie finansowe Niestety w lutym 2020 roku stan zdrowia mężczyzny mocno się pogorszył.

Karol Szafranek zmarł 20 maja. Zostawił żonę oraz syna.

Msza Święta pogrzebowa odbędzie się 23 maja o godz. 12 w Kaplicy św. R. Kalinowskiego w Białymstoku. Po Mszy Świętej nastąpi pochowanie na nowym cmentarzu w Starosielcach.

Martwe niemowlę odnalezione w sortowni śmieci. Pogrzeb noworodka NN na cmentarzu komunalnym w Zambrowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.