Dr Karol Szafranek z Białegostoku choruje na glejaka. Potrzebne wsparcie finansowe

2020-01-09 8:08 jch
Dr Karol Szafranek z Białegostoku choruje na glejaka. Potrzebne wsparcie finansowe
Autor: Archiwum prywatne Dr Karol Szafranek z Białegostoku choruje na glejaka. Potrzebne wsparcie finansowe

Dr Karol Szafranek, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, choruje na nowotwór mózgu: glejaka wielopostaciowego IV stopni. Mężczyzna potrzebuje wsparcia finansowego w kosztownym leczeniu. Jego żona zorganizowała w internecie zbiórkę pieniędzy.

Dr Karol Szafranek jest kierownikiem Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W 2016 roku obronił doktorat z nauk o Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jest także sportowcem oraz trenerem piłkarskim drużyn kobiecych i męskich, a także trenerem narciarstwa alpejskiego. Jest mężem Anny i ojcem 8-letniego Marcelego.

Czytaj także: Zaginęła nastolatka z Zambrowa. Widziałeś Dagmarę?

O chorobie dowiedział się w maju 2017 roku, kiedy dostał ataku padaczki i stracił przytomność kierując samochodem.

- Wtedy nowotwór został zdiagnozowany po raz pierwszy jako gwiaździak anaplastyczny (astocytoma anaplasticum III stopnia) a ja rozpocząłem walkę o swoje zdrowie i życie - mówi Karol Szafranek. W tym momencie wyczerpały się już niemal wszystkie możliwości leczenia w Polsce.

- Jedną z niewielu szans dla mnie jest terapia immunologiczna w klinice IMMUN-ONKOLOGISCHES ZENTRUM KÖLN w Niemczech bądź terapia w USA. W obu przypadkach koszty leczenia są bardzo wysokie - czytamy w opisie zbiórki.

Czytaj także: We Francji zaginął 20-letni białostoczanin. Bernard Daniel Ignatowicz ostatni raz był widziany 1 stycznia

W walce z chorobą wspierają Karola Szafranka m.in. jego studenci, którzy w ciepłych słowach wspominają z nim zajęcia.

- Panie Karolu, jako była studentka UMB nie mogę przejść obojętnie obok tej zbiórki. Z całego serca życzę dużo siły i wytrwałości w walce o powrót do zdrowia" - napisała Marta. Z kolei ktoś napisał: "Trzymam kciuki i standardowe 100 brzuszków jak na wf"

Zbiórkę w internecie zorganizowała jego żona. Do tej pory udało się zebrać 80 tys. złotych. Link do zbiórki: Dr Karol Szafranek z Białegostoku choruje na glejaka. Potrzebne wsparcie finansowe