Dzień Dziecka z Chorobą Nowotworową w UDSK. W niebo wzlecą balony

2020-02-15 8:00 jch, inf. prasowa
Dzień Dziecka z Chorobą Nowotworową w UDSK. W niebo wzlecą balony
Autor: mat. organizatora Dzień Dziecka z Chorobą Nowotworową w UDSK. W niebo wzlecą balony

Już w najbliższą niedzielę 16 lutego setki kolorowych balonów wzlecą w niebo zanosząc tam marzenia dzieci chorych na nowotwory. Wydarzenie organizuje Fundacja „Pomóż Im”, opiekująca się małymi pacjentami Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Początek o godz. 14.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka z Chorobą Nowotworową. Symboliczne wypuszczenie balonów to wyraz wsparcia dla dzielnych maluchów z kliniki i nadziei, że nowotwór również odleci nigdy nie wracając.

- Te marzenia się spełniają - podkreślają organizatorzy. - Najlepszym przykładem jest Filip, mały onkobohater z plakatu promującego wydarzenie. Jego życzenie „chcę być zdrowy” zostało „wysłuchane”. Dziś sam obchodzi drugą rocznicę zakończenia leczenia.

Na miejscu czekać będą balony i smaczna niespodzianka dla przybyłych. Wydarzenie jest krótkie, ale ważne i symboliczne, liczy się gest i obecność. Dzieci z kliniki oraz ich rodzicie mogą się przekonać jak wielu osobom ich los nie jest obojętny.

Organizatorzy czekają w niedzielę o godzinie 13.45 przy głównym wejściu do UDSK.

Zobacz WIDEO: Białystok. "Mój synek to 4-letni niemowlak". Niepełnosprawna mama prosi o pomoc