Wybory 2019: Grzegorz Schetyna w Białymstoku. Mówił o inwestycjach, ZUS-ie i mowie nienawiści

2019-09-19 23:02 Paweł Jakubowski
Grzegorz Schetyna
Autor: Paweł Jakubowski

Wsparcie dla przedsiębiorców, upraszczanie procedur finansowych i obniżanie podatków, to postulaty, które przedstawił w Białymstoku Grzegorz Schetyna - lider Koalicji Obywatelskiej.

To kolejny czołowy polityk, który w ramach kampanii wyborczej odwiedził stolicę Podlasia. W tym tygodniu konferencje organizowali m.in Robert Biedroń, Paweł Kukiz czy Liroy (Piotr Marzec).

Czy plakaty wyborcze są potrzebne? Mówi Maria Gagacka, socjolog z Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu:

- To jest ważna kampania. Mówimy o najważniejszych sprawach, m.in. o prawach pracy, o tym, jak szanować trzeba pracowników i pracodawców oraz o tym, czego PiS nie rozumie – jak warto dbać o trwałe przepisy, upraszczać procedury finansowe, obniżać podatki, tworzyć inwestycje i usprawnić ZUS - podkreślał Schetyna

Grzegorz Schetyna w Białymstoku. Mówił o inwestycjach, ZUS-ie i mowie nienawiści

Przewodniczący Koalicji Obywatelskiej zaznaczał też, że trzeba przeciwdziałać kampanii nienawiści. Do tego wezwał prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Schetyna zapowiedział też delegalizacje ugrupowań radykalnych.​

Na konferencji pojawili się również Zbigniew Nikitorowicz i Igor Łukaszuk, kandydaci do Senatu Koalicji Obywatelskiej, którzy podkreślali, ze trzeba walczyć o Senat dlatego, że może on powstrzymać szaleństwa obecnej władzy, może być stabilizatorem sytuacji w Polsce.

Politycy zapowiedzieli, że będą walczyć o wielokulturowość w naszym województwie, która jest wyjątkowa w skali kraju.

Sonda: czy wierzymy w pecha? Zobacz WIDEO:

Wybory 2019. Kandydaci do Sejmu i Senatu w woj. podlaskim