Jagiellonia - Legia. Ogromne zainteresowanie meczem. Na stadionie zabraknie kibiców Legii [AUDIO]

2019-09-12 9:11 jch,Paweł Jakubowksi
Jagiellonia - Legia. Ogromne zainteresowanie meczem. Na stadionie zabraknie kibiców Legii
Autor: Łukasz Stepaniuk Jagiellonia - Legia. Ogromne zainteresowanie meczem. Na stadionie zabraknie kibiców Legii

Piłkarski szlagier czeka na kibiców w Białymstoku. 13 września na Stadionie Miejskim w Białymstoku zagra Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa. Na stadionie zabraknie kibiców Legii. To kara m.in. za spalenie flag Jagiellonii podczas zeszłorocznego meczu obu tych drużyn w Białymstoku.

W piątek Jagiellonia Białystok zmierzy się na własnym stadionie z Legią Warszawa. To będzie hit 8. kolejki PKO Ekstraklasy. Jagiellonia zajmuje w tym momencie drugie miejsce w tabeli, Legia jest 5.

Spotkania pomiędzy tymi zespołami zawsze wywołują duże emocje. Legia odnotowała serie trzech zwycięstw z rzędu. Jaga z kolei to najbardziej bramkostrzelna ekipa w lidze, bo w siedmiu kolejkach uzbierała 14 bramek.

- W piątek wychodzimy z jasnym celem, 3 punkty chcemy zdobyć na własnym boisku i chcemy to zrobić przy słonecznej twierdzy - mówi bramkarz Damian Węglarz.

Damian Węglarz, bramkarz Jagiellonii Białystok o piątkowym meczu z Legią. Posłuchaj:

Mecze wywołuje ogromne zainteresowanie kibiców, bo sprzedano już około 20 tys biletów. Piątkowe spotkanie rozpoczyna się o godzinie 20:30.

Na stadionie przy ul. Słonecznej zabraknie kibiców Legii. W październiku 2018 podczas meczu na Stadionie Miejskim w Białymstoku spalili flagi Jagiellonii Białystok oraz zniszczyli infrastrukturę stadionową. Wówczas Komisja Ligi nałożyła na stołeczny klub karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na dwa najbliższe mecze z Jagiellonią w Białymstoku. Piątkowy mecz będzie ostatnim, w którym będzie obowiązywać zakaz.