Jesus Imaz bohaterem - pierwszy hattrick Jagiellonii w Ekstraklasie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-08-24 15:25 Łukasz Stepaniuk

Piątkowe spotkanie Jagiellonii Białystok z Wisłą Kraków było niezwykłym widowiskiem. W obu drużynach grali piłkarze, którzy jeszcze rok temu stanowili ważną część składów swoich przeciwników.

W zimowym okienku transferowym z Wisły do Jagiellonii za niemałe pieniądze trafili Jesus Imaz, Zoran Arsenic i Martin Kostal. W drugą stronę zostali odprawieni Łukasz Bburliga i Lukas Klemenz. Piątkowy mecz był więc potyczką w której spotkali się ze sobą starzy dobrzy znajomi.

Mecz był bardzo dynamiczny. Chwilami, dominacja jednej z dwóch drużyn była porażająca. Do historii jednak przejdzie niesamowita skuteczność Jesusa Imaza, który na swoje konto dopisał kolejne trzy gole stając się samodzielnym liderem listy królów strzelców piłkarskiej ekstraklasy, Imaz w tym sezonie strzelił już 6 goli. I choć  jak podkreślał na pomeczowej konferencji prasowej  trener żółto-czerwonych Ireneusz Mamrot - ... na te gole zapracowała cała drużyna - to kibice za lat naście będą wspominać wyłącznie Imaza. Był to pierwszy hattrick Jagiellonii Białystok w Ekstraklasie.

Mecz zakończył się wynikiem 3:2. Wygrana Jagi cieszy. Niestety chwilami postawa podopiecznych Ireneusza Mamrota wołała o pomstę do nieba. Chwil tych jednak nie było wiele. Były też liczne kontrowersje sędziowskie, ale kto by sobie zaprzątał nimi głowę po takim spotkaniu ? ... sędziowie z zasady lubią się wyżyć w (na) Białymstoku ;)

Bramki:
Jesus Imaz (33’, 38’, 67’)
Paweł Brożek (43’)
Aleksander Buksa (90’)

Tuż przed meczem odbyło się oficjalne pożegnanie byłego już bramkarza Mariana Kelemena z Jagiellonią Białystok i samym Białymstokiem - oto wideo relacja z tego wydarzenia: