Kamil Szeremeta drugi w rankingu WBC! Białostoczanin chce walczyć o Mistrzostwo Świata

Autor: Kamil Szeremeta/Facebook/Archwum prywatne Kamil Szeremeta drugi w rankingu WBC! Białostoczanin chce walczyć o Mistrzostwo Świata

2019-01-17 11:36

Kamil Szeremeta to pierwszy podlaski bokser, który rankingu WBC zajął tak wysoką pozycję.

Bokser Kamil Szeremeta znalazł się na bardzo wysokim miejscu w najnowszym rankingu federacji WBC - waga średnia. 29-letni białostoczanin zajmuje w nim drugie miejsce. Przed nim jest tylko Giennadij Gołowkin z Kazachstanu.

- Jestem już blisko walki o Mistrzostwo Świata - skomentował Szeremeta.

Kamil Szeremeta to aktualny Mistrz Europy w kategorii średniej. Białostoczanin uczył się w Zespole Szkół Mechanicznych. Jako zawodowiec zadebiutował 2 grudnia 2012 roku, pokonując jednogłośnie na punkty Janosa Lakatosa.

22 września 2018 w Łomży w pierwszej obronie tytułu mistrza Europy pokonał Rubena Diaza (25-1-2, 14 KO) w 10. rundzie przez nokaut. Kamil Szeremeta na swoim koncie ma same zwycięskie walki.

W zaktualizowanych rankingach WBC znalazło się trzynastu Polaków. Wśród nich jest jeszcze jeden bokser z woj. podlaskiego: łomżyniak Adam Kownacki (poz. 8 - waga ciężka).