Kolejni nielegalni Wietnamczycy. Tym razem było ich szesnastu

2018-09-01 9:00 Łukasz Stepaniuk
wietnamczycy
Autor: Podlaski Oddział Straży Granicznej oraz Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku. wietnamczycy

Busa z migrantami zatrzymali mundurowi z podlaskiej Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Autem kierował bezpaństwowiec na stałe mieszkający na Łotwie.

Do zatrzymania doszło w piątek nad ranem w Augustowie.  Funkcjonariusze zatrzymali do rutynowej kontroli Volkswagena Transportera na łotewskich tablicach rejestracyjnych. Wkrótce okazało się, że wewnątrz przestrzeni ładunkowej busa 28 - letni kierowca przewozi 16 obywateli Wietnamu. Wśród migrantów było 12  mężczyzn w wieku 18-35 lat oraz 4 kobiety w wieku 18-29. Zatrzymani nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. 

Cudzoziemcy zostaną teraz przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Kierowca został zatrzymany w związku z pomocnictwem i organizowaniem nielegalnego przekroczenia granicy obywatelom Wietnamu. Za popełniony czyn grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Od 1 września bezpłatna komunikacja miejska dla uczniów w Białymstoku [KTO MOŻE JEŹDZIĆ I NA JAKICH ZASADACH?]

Zobacz TO WIDEO: