Koronawirus i zamknięte sklepy? Andruszkiewicz: Mamy duże moce produkcyjne, zapasy [ZDJĘCIA]

2020-03-12 11:08 jch
Koronawirus i zamknięte sklepy? Andruszkiewicz: Mamy duże moce produkcyjne, silne rolnictwo, zapasy
Autor: jch Koronawirus i zamknięte sklepy? Andruszkiewicz: Mamy duże moce produkcyjne, silne rolnictwo, zapasy

Białostoczanie masowo wykupują ze sklepów mięso, konserwy i papier toaletowy. Podobnie jest w wieku miastach w Polsce. Gromadzenie zapasów to efekt wczorajszego fake newsa o tym, że rząd planuje wkrótce zamknąć sklepy wielkopowierzchniowe. Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz dementuje te informacje.

Z półek sklepów w Białymstoku w szybkim tempie znikają konserwy, makaron, ryż, mięso, mąka, mleko i jaja. Tak było w środę wieczorem w jednym ze sklepów sieci Biedronka w Białymstoku. Klienci wykupują nawet papier toaletowy.

Czytaj też: Zamknięcie sklepów z powodu koronawirusa? Minister Rozwoju wydała komunikat [ZDJĘCIA]

W czwartek rano w jednym z hipermarketów w Białymstoku nie brakowało towaru, ale było widać, że klienci kupowali więcej opakowań i sztuk produktów o wydłużonych terminie ważności.

Gorączka zakupowa wynika z tego, że w środę w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się informacje, że wkrótce mogą zostać zamknięte galerie handlowe. Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz dementuje te pogłoski: "Stanowczo dementuję pojawiające się fakenewsy. Wszystkie sklepy działają i będą działać normalnie! Nie ma mowy o zamykaniu żadnych placówek handlowych!"

Czytaj też: KORONWIRUS W POLSCE. Gdzie jest koronawirus? Liczba zachorowań na COVID-19. Zobacz mapę!

Wypowiedział się też urodzony w Grajewie Adam Andruszkiewicz, wicepremier cyfryzacji.

- Dostaję coraz więcej pytań od Was czy prawdą jest, że Rząd planuje zamknąć sklepy i należy pilnie zgromadzić zapasy - napisał na Facebooku. - Otóż NIE! Nie ma planu, by, Rząd zamknął sklepy i nie ma zagrożenia, że dla kogokolwiek zabraknie w Polsce żywności czy środków higienicznych. Mamy duże moce produkcyjne, silne rolnictwo, zapasy. Damy radę. Zachowujmy oczywiście środki ostrożności, dbajmy o higienę, ograniczmy kontakty osobiste i nie chodźmy na duże imprezy. Natomiast nie panikujmy. Nie wierzmy w fake newsy i dezinformację mające na celu wywołanie paniki. Proszę o udostępnienie tej informacji!

Gigantyczne kolejki i puste półki. Polacy szykują się na epidemię

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Rząd odwołał wszystkie imprezy masowe. Od poniedziałku wszystkie żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie będą zamknięte. Niedostępne będą też obiekty kultury takie jak kina i teatry. Czytaj więcej: Koronawirus w Polsce. Żłobki, szkoły i uczelnie w Białymstoku zamknięte. Truskolaski: Apeluję o zachowanie rozsądku

https://www.se.pl/bialystok/koronwirus-w-polsce-gdzie-jest-koronawirus-liczba-zachorowan-na-covid-19-zobacz-mape-aa-p8pR-nXR9-grEU.html