Koronawirus w Białymstoku: Dwie pary przyłapane. W kieszeniach narkotyki

2020-04-06 12:13 vera
Koronawirus w Białymstoku: Dwie pary przyłapane. W kieszeniach narkotyki
Autor: KMP Białystok Koronawirus w Białymstoku: Dwie pary przyłapane. W kieszeniach narkotyki

W Białymstoku, tak jak w innych polskich miastach, obowiązuje zakaz gromadzenia się oraz przemieszczania. Ma to związek z epidemią koronawirusa. W sobotę na jednej z ulic w mieście doszło do interwencji podczas której cztery osoby zostały ukarane mandatami za złamanie zakazu gromadzenia się osób. Dwóch mężczyzn miało przy sobie ponad 11 gramów narkotyków.

Działo się to w sobotę około godz. 18. Na jednej z ulic w Białymstoku policjanci zauważyli dwóch mężczyzn stojących przy samochodzie. Wewnątrz auta znajdowały się dwie kobiety.

- Jeden z mężczyzn na widok policjantów zaczął uciekać, a w czasie biegu wyrzucił foliowe zawiniątko - informuje oficer prasowy policji w Białymstoku. - Już po chwili mundurowi go zatrzymali. Jak się okazało, 23-latek wyrzucił niewielką foliową torebkę z zawartością suszu roślinnego i białego proszku.

Z kolei przy 22-latku policjanci znaleźli woreczek, w którym znajdowały się różowe tabletki. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że tabletki ecstazy.

Czytaj też: Koronawirus. Sypią się mandaty! Policjanci sprawdzają czy Podlasianie stosują się do ograniczeń [ZDJĘCIA]

Łączna waga zabezpieczonych środków odurzających to ponad 11 gramów. Cała czwórka za złamanie zakazu gromadzenia się osób, została ukarana mandatami. 23-letni białostoczanin i jego o rok młodszy kolega zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Teraz za przestępstwo, którego się dopuścili odpowiedzą przed sądem.

Czytaj też: Łomża. Melanż na klatce schodowej. Wpadli policjanci

Trwa powszechna, narodowa kwarantanna. Obowiązuje zakaz wychodzenia z domu, z wyjątkiem chodzenia do pracy i załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Osoby nieletnie nie mogą same wyjść z domu. Muszą być pod opieką osoby dorosłej. Obowiązuje zakaz gromadzenia się osób.

Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.