Koronawirus w Białymstoku. Obsługa klientów w ZUS

2020-03-28 8:16 jch, inf. prasowa
Koronawirus w Białymstoku. Obsługa klientów w ZUS
Autor: ZUS/mat. prasowy Koronawirus w Białymstoku. Obsługa klientów w ZUS

W ciągu dwóch najbliższych poniedziałków: 30 marca i 6 kwietnia 2020 r. placówki ZUS będą czynne do godz. 15. Nadal sale obsługi klientów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych są dostępne tylko w ramach wydzielonych stref, w których klienci mogą samodzielnie składać wnioski do przeznaczonych do tego skrzynek (bez kontaktu osobistego z pracownikiem ZUS).

- Takie rozwiązanie ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa naszych klientów i pracowników - informuje Katarzyna Krupicka, rzecznik regionalny ZUS województwa podlaskiego.

W przypadku potrzeby kontaktu można skorzystać z informacji telefonicznej, maila, listu lub skorzystać z portalu PUE ZUS.

- Klienci Zakładu mogą przesyłać pytania mailowo pod adres cot@zus.pl lub przez formularz zapytania ze swojego profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – wyjaśnia Katarzyna Krupicka.

Do dyspozycji klientów jest również ogólna infolinia ZUS pod numerem 22 560 16 00. Konsultanci obsługują ją w dni robocze w godzinach 7-18. Dodatkowo w związku z epidemią koronawirusa ZUS uruchomił trzy nowe infolinie. Jest osobny numer dla spraw zasiłkowych, osobny dla przedsiębiorców i kolejny dla osób zainteresowanych tematem odwołanych badań lekarskich i rehabilitacji leczniczej. 

Czytaj także: Masz grypę czy koronawirusa? Zobacz, jakie są podobieństwa i różnice

- Dodatkowe infolinie są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15 – dodaje rzeczniczka.

• 22 290 87 01 - informacje na temat obsługi w sprawie świadczeń z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji, a także w sprawie zasiłków opiekuńczych na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły

• 22 290 87 02 - infolinia dla przedsiębiorców

• 22 290 87 03 - obsługa w sprawie odwołanych badań lekarskich i rehabilitacji leczniczej

Super Raport - odc. 5. Goście: Krzysztof Bosak, prof. Włodzimierz Gut

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.