Tragedia na DK 19. Strażacy musieli użyć dźwigu, żeby dostać się do kierowcy [ZDJĘCIA]

2019-09-13 12:52 jch

Proniewicze w woj. podlaskim. W czwartek doszło tam do tragicznego wypadku, w którym zginęło dwóch kierowców. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek około godz. 4 rano. Na DK 19 w miejscowości Proniewicze zderzyły się dwa pojazdy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że samochód ciężarowy jadący w kierunku Białegostoku zjechał nagle na przeciwległy nas ruchu i zderzył się z busem. Następnie TIR zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

- Obaj kierowcy byli uwięzieni w mocno rozbitych pojazdach. Niestety lekarz przybyłego na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon obu poszkodowanych - informuje mł. bryg. Marcin Sawicki z KM PSP w Bielsku Podlaskim.

Droga w miejscu wypadku przez 12 godzin była zablokowana.

- W celu wykonania dostępu do kierującego samochodem ciężarowym konieczne było użycie dźwigu oraz narzędzi hydraulicznych - kontynuuje Sawicki.

W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Bielsk Podlaski, zastęp OSP Augustowo oraz Prokurator, Policja i Pogotowie Ratunkowe.

Kraków: wjechał na czerwonym świetle, ZABIŁ młodą dziewczynę! Film ku przestrodze WIDEO: