Miał w domu 23 kg konopi! Policja przechwyciła narkotyki o wartości ponad miliona zł [ZDJĘCIA]

2019-10-21 18:08 Michał Michalak

Znaleziono je w domu 26-latka z powiatu łomżyńskiego. Jego zatrzymanie to efekt współpracy tamtejszych śledczych z Komendą Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Funkcjonariusze nie tylko przechwycili nielegalny towar, ale też zlikwidowali plantację, na której było blisko 200 sztuk roślin.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w minionym tygodniu. Dzięki policyjnemu psu wabiącemu się Lidia oprócz narkotyków w jednym z pokoi jego domu odnaleziono również ukrytą komórkę z następnym pomieszczeniem, które było wyposażone w urządzenia wspomagające wzrost roślin, tj. światła i wentylatory. Dalsze tropy doprowadziły z kolei do ujawnienia nielegalnych upraw konopi, które znajdowały się na trudno dostępnym obszarze leśno-bagiennym w powiecie łomżyńskim. Policjanci zabezpieczyli prawie 200 roślin i 23 kilogramów ziela konopi, których czarnorynkowa wartość to ponad milion zł.

W związku z działaniami policji zarzuty usłyszały już 4 osoby w wieku od 22 do 26 lat. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy, w związku z czym policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań