Nalot na bazar w Białymstoku. 66-latek ma teraz problem [ZDJĘCIA]

2020-01-14 11:29 vera

Funkcjonariusze KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku skontrolowali jeden z bazarów w mieście. Na stoisku należącym do 66-letniego mężczyzny znaleziono nielegalne papierosy. Były ukryte pod sprzedawaną odzieżą. Kolejne znajdowały się na zapleczu stoiska. Znaleziono łącznie ponad 150 paczek.

Kolejne ponad 1030 paczek białoruskich papierosów przygotowanych do dalszej dystrybucji mundurowi z KAS znaleźli w jego mieszkaniu.

- Nielegalne papierosy przechwycili również funkcjonariusze KAS podczas kontroli przeprowadzonej w białostockim oddziale jednej z firm kurierskich - informuje asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku

W pięciu paczkach nadanych do odbiorców w Wielkiej Brytanii znajdowało się łącznie blisko 2400 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Przeciwko właścicielowi stoiska, jak również w sprawach przesyłek z nielegalnymi papierosami funkcjonariusze KAS wszczęli postępowania karne skarbowe, które prowadzić będzie Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.