Piłka nożna po Podlasku

2019-10-07 16:49 Łukasz Stepaniuk
Piłka nożna
Autor: pixabay.com

Najwięcej emocji i zainteresowania wzbudził piątkowy mecz Jagiellonii Białystok ze Śląskiem Wrocław, który zakończył się remisem 1:1. Jaga po 11 kolejkach znajduje się na 8 miejscu w tabeli Ekstraklasy tracąc do lidera (Pogoń Szczecin) 4 punkty. W ten weekend jednak grało dużo więcej piłkarskich drużyn z Podlasia i na Podlasiu. Nie obyło się bez sensacji, ale te miały miejsce w niższych ligach.

Nie wiedzie się pierwszoligowym Wigrom Suwałki, które po raz kolejny przegrały. W 12 kolejce biało-niebiescy ulegli na własnym boisku Radomiakowi Radom aż 1:4. Honorowego gola dla Wigier strzelił w 60 minucie Robert Bartczak. Wigry w poniedziałek rozpoczynają nowy rozdział w swojej historii. Trenerem drużyny został oficjalnie szkolący dotychczas rezerwy Pogoni Szczecin Paweł Cretti. Po sobotniej porażce Wigry Suwałki spadły na 16 miejsce w pierwszoligowej tabeli.

W drugiej lidze nie gra ani jedna z podlaskich drużyn, więc zaglądamy do makroregionalnej ligi trzeciej. Podlasianie grają w grupie pierwszej. Są tu trzy drużyny z naszego regionu. W ten weekend była rozegrana 11 kolejka a przegląd wyników rozpoczynamy od najlepszych, czyli Olimpii Zambrów. Zambrowianie będący na 12 miejscu zaliczyli tym razem wygraną z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Pokonując przeciwnika 2:1. Ruch Wysokie Mazowieckie będący na 14 miejscu w tabeli tym razem zaliczył remis z Ursusem Warszawa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Nie wiedzie się beniaminkowi KS Wasilków. Drużyna odnotowała 9 porażkę. Tym razem lepsza była Unia Skierniewice która pokonała wasilkowian 1:2. Wasilków jest na ostatnim 18 miejscu w tabeli.

Czwarta liga zwana Podlaską. Zaczynamy od sensacyjnej porażki rezerw Jagiellonii Białystok z okupującym dno tabeli Hetmanem Białystok. Derby zakończyły się nieoczekiwanie wynikiem 2:3 na korzyść Hetmana. Porażkę lidera postanowili skrupulatnie wykorzystać drugi w tabeli Tur Bielsk Podlaski pokonując Dąb Dąbrowę Białostocką 4:0. Trzecia Wissa Szczuczyn również zbliżyła się do lidera zwyciężając z Cresovią Siemiatycze 3:0. Bardzo słabo wiedzie się w tym sezonie drużynom, które w poprzednich sezonach plasowały się nie rzadko,  w górnej części tabeli. Obecnie stawkę zamyka Biebrza Goniądz, która przegrała na wyjeździe mecz ze Sparta Augustów , aż 4:2. Zaskakująco słabo radzi sobie tez przedostatni w tabeli MOSP Białystok, który nie sprostał beniaminkowi Sokołowi Sokółka ulegając na własnym boisku 2:4.