Podlaskie. Leśnie bajki od leśników. Zostań w domu! [WIDEO]

2020-04-02 10:00 TEM
Kadr z filmu Leśne Bajki
Autor: RDLP w Białymstoku / Anna Maria Ptak / reprod. T. Matuszkiewicz / Super Express

Podlascy leśnicy w kreatywny sposób zachęcają do pozostaniach w domach podczas epidemii koronawirusa. Każdego dnia na swojej stronie internetowej zamieszczają nowy filmik z bajką, których autorką jest Anna Maria Ptak, pracująca w Nadleśnictwie Maskulińskie. Pani Anna na filmikach pokazuje też, jak ze znalezionych w lesie czy przed domem naturalnych przedmiotów stworzyć bohaterów jej leśnych opowieści.

Anna Maria Ptak, leśniczka Nadleśnictwa Maskulińskie, jest autorką kilkunastu bajek, których motywem przewodnim jest leśne życie. W jej twórczości znajdziemy opowieści o żurawiu, lisie, rysiu, dziku, głuszcu, łosiu, rybołowie, borsuku, wilku, sarnie i jeleniu, lelku kozodoju, gągole, kunie leśnej, wiewiórce i żubrze.

Aby uatrakcyjnić stworzone przez siebie leśne historyjki, autorka na krótkich filmikach prezentuje, jak z prostych i naturalnych elementów ułożyć ich bohaterów. Przydadzą się do tego rzeczy, które bez trudu można znaleźć w lesie, parku czy w przydomowym ogródku, takie jak szyszki, nasionka, żołędzie, sosnowe igły, liście, a nawet zwykłe patyki. Warto dodać, że pani Anna stworzyła swoje opowiastki w leśniczówce w Puszczy Piskiej, wykorzystując do tego prowizoryczne domowe studio filmowe zbudowane z... książki, telefonu, ławy i stołu.

Cykl piętnastu filmów można codziennie oglądać na stronie internetowej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku oraz w serwisie YouTube:

Stół montażowy cyklu filmików Leśne Bajki
Autor: RDLP w Białymstoku / Anna Maria Ptak / reprod. T. Matuszkiewicz / Super Express
Super Raport - odc. 9. Goście: Michał Woś, Maciej Hamankiewicz (01.04.2020)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.