Podlaskie. Pościg za złodziejami. Mężczyźni wskoczyli do rzeki [ZDJĘCIA]

2020-02-21 12:19 vera

Policjanci z Bielska Podlaskiego (woj. podlaskiego) zatrzymali po pościgu dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież sprzętu AGD z ośrodka wypoczynkowego w Ploskach. Mężczyźni uciekając przepłynęli rzekę, a następnie ukryli się w lesie. Udało się ich złapać. 30 i 33-latek usłyszeli już zarzuty. Grozi im teraz do 5 lat.

Zdarzyło się to w ostatnią środę. Około godziny 16 policjanci z Bielska Podlaskiego otrzymali informację, że z terenu ośrodka wypoczynkowego w Ploskach ktoś ukradł sprzęt AGD.

Złodzieje weszli do pomieszczenia kuchennego przez uszkodzone okno. Stamtąd zabrali sprzęt AGD oraz inne przedmioty wyposażenia kuchennego o wartości 3 tysięcy złotych.

- W pewnym momencie mężczyźni, spłoszeni przez właściciela ośrodka, porzucili skradzione przedmioty i zaczęli uciekać w kierunku pobliskiej rzeki - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. - Następnie przepłynęli rzekę i uciekli w kierunku pobliskich zarośli.

Policjanci przeszukiwali nadrzeczne zarośla oraz pobliskie tereny leśne. Działania prowadzone były również na na terenie gminy Zabłudów w powiecie białostockim. Po niespełna godzinie od zgłoszenia, dwóch mieszkańców powiatu białostockiego wpadło w ręce policjantów.

30 i 33-latek trafili do aresztu. Policjanci odnaleźli również porzucony pojazd, którym wcześniej poruszali się mężczyźni. Podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży. Za kradzież grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Pani Zofia przegoniła mopem uzbrojonego złodzieja!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.