Podlaskie: Rzucili się pod pociąg, bo nie mogli być razem? Plotki wokół wielkiej tragedii [ZDJĘCIA]

2019-09-11 20:09 TEM

Tajemnicza śmierć młodej kobiety i mężczyzny na przejeździe kolejowym wstrząsnęła mieszkańcami Czyżewa na Podlasiu. Miasteczko aż huczy od plotek i mnożą się pytania bez odpowiedzi. Co ich łączyło? To był wypadek, czy samobójstwo? A może ktoś ich wepchnął pod rozpędzoną lokomotywę? Wiadomo tylko, że oboje byli w związkach małżeńskich i mieli dzieci. Przyczyny tragedii bada prokuratura.

Dramat rozegrał się późnym popołudniem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Czyżew-Ruś-Kolonia. Maszynista pociągu pośpiesznego z Białegostoku do Warszawy dostrzegł na torach parę młodych ludzi, uruchomił sygnał ostrzegawczy, ale nie był już w stanie zatrzymać rozpędzonego składu. Szczątki kobiety i mężczyzny odnaleziono kilkadziesiąt metrów dalej. To pochodząca z pobliskiej wsi Regina Ś. (+24 l.) oraz mieszkaniec Czyżewa Kamil K. (+35 l.)

ZOBACZ ZDJĘCIA

W miasteczku złe wieści szybko się rozeszły i wkrótce aż huczało od plotek i domysłów. – Podobno przed laty byli parą. On był jej pierwszą miłością – dowiadujemy się od mieszkańców. Życie miało ich jednak rozdzielić. Regina w 2016 r. wyszła za mąż i zamieszkała w innej wsi, a rok później urodziła synka. Także Kamil K. założył rodzinę i został ojcem dwójki dzieci. – Mąż Reginy pracował za granicą. Ludzie gadają, że znowu zaiskrzyło między nią i Kamilem. Ale kto to wie na pewno... – plotkują miejscowi.

– Na chwilę obecną śledztwo prowadzone jest z dwóch paragrafów: spowodowanie katastrofy w ruchu kolejowym oraz nakłanianie drugiej osoby do odebrania sobie życia – wyjaśnia Rafał Kaczyński z Prokuratury Okręgowej w Łomży. Dodaje, że kluczowy w wyjaśnieniu sprawy będzie zabezpieczony w śledztwie zapis wideo z kamery zamontowanej na czole lokomotywy, a także wyniki sekcji zwłok, którą zaplanowano na czwartek 12 września rano.

Kraków: wjechał na czerwonym świetle, ZABIŁ młodą dziewczynę! Film ku przestrodze WIDEO: