Polak przewoził Wietnamczyków w naczepie TIR-a

2019-10-25 9:01 vera
Polak przewoził Wietnamczyków w naczepie TIR-a
Autor: Podlaska KAS Polak przewoził Wietnamczyków w naczepie TIR-a

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Budziska współdziałając z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 10 nielegalnych migrantów z Wietnamu. Za kierownicą ciężarówki siedział Polak.

Funkcjonariusze KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali na drodze krajowej nr 8 w Budzisku polską ciężarówkę przewożącą ładunek sklejki.

Czytaj także: Straż Graniczna ogłosiła nabór. Zobacz, ile można zarobić! [ZDJĘCIA]

Podczas szczegółowego sprawdzania naczepy okazało się, że w jej wnętrzu, między ładunkiem, ukrywa się 10 osób o azjatyckich rysach twarzy.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak, którzy przejęli sprawę ustalili, że są to obywatele Wietnamu w wieku 21-41 lat. Kobieta oraz 9 mężczyzn nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w naszym kraju.

Wietnamczycy zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. 44-letni kierowca ciężarówki został zatrzymany za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Śnieg czy deszcz? Prognoza pogody na 1-3 listopada. Jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych?

W tym tygodniu w Wielkiej Brytanii dokonano makabrycznego odkrycia. W naczepie TIR-a znaleziono 39 ciał. Ciężarówka, w której się ukryli, to chłodnia, w której temperatura spada do 25 stopni. Wszystkie ofiary były narodowości chińskiej.

Bimbru na Podlasiu nie będzie! Uzbrojeni funkcjonariusze KAS zlikwidowali gigantyczną leśną bimbrownię. Zobacz WIDEO: