Policjanci mają nowy budynek. Klucze przekazał Jarosław Zieliński [ZDJĘCIA]

2019-09-17 7:52 jch

Policjanci z Suwałk otrzymali do dyspozycji zmodernizowany budynku przy ulicy Przytorowej w Suwałkach. Wartość inwestycji wynosi ponad 7 milionów złotych. Współfinansowana była ze środków unijnych.

Policjantom i pracownikom suwalskiej policji przekazano do użytku zmodernizowany budynek administracyjny i warsztatowy stacji obsługi pojazdów. Pomieszczenia zmieniły swoje oblicze. Prace remontowe, rozpoczęte w czerwcu 2018 roku, objęły między innymi docieplenie budynku, elewacji, dachu oraz wymianę stolarki drzwiowej i okiennej. Zmodernizowano halę warsztatową.

Powstała nowa myjnia i hala diagnostyczna. Pomieszczenia biurowe i socjalne stały się funkcjonalne i nowoczesne. Wartość kosztorysowa inwestycji wynosi ponad 7 milionów złotych, z czego ponad 1 milion złotych, to dofinansowanie ze środków unijnych.

- Po okolicznościowych przemówieniach i poświęceniu obiektu nastąpiło symboliczne przekazanie klucza przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego specjaliście do spraw transportu. W dalszej kolejności przybyli goście mieli możliwość obejrzenia zmodernizowanych pomieszczeń - informuje oficer prasowy policji w Suwałkach.

Na wydarzeniu był też Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz.

Czy białostoczanie są przesądni? Zobacz WIDEO: