Leo Messi zdobył bramkę dla Argentyny w meczu z Nigerią [screen]

Autor: Кирилл Венедиктов/cc/wikipedia Leo Messi zdobył bramkę dla Argentyny w meczu z Nigerią [screen]

Sensacja na mundialu! Argentyna wyszła z grupy! Kto jeszcze? [SKRÓTY MECZÓW]

2018-06-27 12:04

Takie zbiegi okoliczności tylko w sporcie. Wygrany mecz z Nigerią i przegrana Islandczyków z Chorwacją sprawiła, że to Argentyna jako drugi zespół z grupy D awansował do 1/8 finału. Po dwóch pierwszych meczach w wykonaniu Leo Messiego i jego kolegów nikt się tego nie spodziewał. Co jeszcze działo się wczoraj na mundialu 2018? Sprawdźcie!

Kolejne cztery mecze za nami. Zakończyły się rozgrywki w grupach C i D. Wtorkowe mecze obfitowały w niespodziewane zwroty akcji, niespodzianki i oczywiście, smutek drużyn, które pożegnały się z turniejem. Największym zaskoczeniem niewątpliwie był awans Argentyny do 1/8 finału mistrzostw świata w Rosji. Drużyna pod dowództwem Leo Messiego w meczu z Nigerią pokazała ciekawy futbol, o wiele ładniejszy niż w meczu z Chorwacją.

Argentyńczycy doskonale wiedzieli, że tylko wygrana może zapewnić im awans. Do 51. minuty Argentyna była w bardzo komfortowej sytuacji. Po golu z 14. minuty autorstwa samego Leo Messiego Argentyńczycy cieszyli się prowadzeniem. Sytuacja zmieniła się jednak po rzucie karnym dla Nigerii, podyktowanym po faulu Javiera Mascherano w polu karnym. Bezbłędnie z jedenastki w bramkę trafił Victor Moses.

Zobacz skrót meczu Nigeria - Argentyna:

Argentyńczycy nie odpuszczali do końca spotkania. Wstąpił w nich duch walki i niemal co minutę oglądaliśmy ataki na bramkę Nigeryjczyków. Kolejny gol był tylko kwestią czasu. I w końcu się udało, w 86. minucie wynik ustanowił Marcos Rojo. Argentyna pokonała Nigerię 2:1. Awans drużyny Leo Messiego był jednak zależny również od wyniku spotkania Chorwacja - Islandia. Faworyci grupy D nie zawiedli i pokonali Islandczyków 2:1. Chorwaci z dziewięcioma punktami na koncie awansowali z pierwszego miejsca.

Zobacz skrót meczu Chorwacja - Islandia:

Zarówno Argentyna, jak i Chorwacja w kolejnym meczu zmierzą się z drużynami, które awansowały z grupy C. Tu nie było niespodzianek, choć zaskoczyć mógł bezbramkowy remis Francja - Dania. To właśnie te dwie drużyny zagrają w 1/8 finału. Francja zagra z Argentyną, a Dania z Chorwacją. W drugim meczu grupy C, Peru na osłodę pokonało Australię 2:0. Oba zespoły wracają jednak do domu.

Obejrzyj skrót meczu Francja - Dania:

W środę na murawę  o godz. 16.00 wyjdą Meksyk - Szwecja i Niemcy - Korea Południowa. Pewny awansu jest już Meksyk. Korespondencyjnie o awans powalczą za to Niemcy i Szwecja. Oba zespoły mają po trzy punkty. Bez szans na awans jest za to Korea Południowa. O godz. 20.00 zobaczymy mecze Szwajcaria - Kostaryka i Serbia - Brazylia. Walka o awans rozstrzygnie się pomiędzy Brazylią, Szwajcarią i Serbią.