Sklepy otwarte 15 sierpnia 2019 roku. Czy McDonald's i KFC są otwarte? [INFORMATOR]

2019-08-13 11:42 vera
Sklepy otwarte 15 sierpnia 2019 roku. Czy McDonald's i KFC są otwarte? [INFORMATOR]
Autor: Obraz TeroVesalainen z Pixabay Sklepy otwarte 15 sierpnia 2019 roku. Czy McDonald's i KFC są otwarte? [INFORMATOR]

Czwartek 15 sierpnia w kalendarzach zaznaczony jest na czerwono. Jest to dzień wolny od pracy. Szkoły, urzędy, zakłady pracy i większość sklepów będzie zamkniętych.

W czwartek 15 sierpnia w całym kraju obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Święto Wojska Polskiego zostało ustanowione w rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 r., zwanej „Cudem nad Wisłą”. W 1920 roku wojska polskie pokonały bolszewików na przedpolach Warszawy. W czwartek w całej Polsce odbędą się związane z tym wydarzeniem uroczystości. W Katowicach przejdzie wielka defilada wojskowa. W Białymstoku odbędzie się uroczysty apel, po którym mieszkańcy obejrzą pokaz sprzętu Wojska Polskiego. Więcej tutaj: Święto Wojska Polskiego w Białymstoku [PLAN UROCZYSTOŚCI, ATRAKCJE]

15 sierpnia przypada również uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Ostatnia szansa na zrobienie dużych zakupów w supermarkecie lub galerii handlowej będzie w środę 14 sierpnia. W czwartek zakupy uda się zrobić m.in. w sklepach Żabka oraz w małych osiedlowych sklepach, gdzie za kasą będzie stał właściciel lub osoba zatrudniona na podstawie umowy cywilnoprawnej oraz na stacjach benzynowych.

Jak będą otwarte sklepy Chorten w Białymstoku?

- Każdy z właścicieli placówki decyduje o tym indywidualnie. Część właścicieli może zgodnie z prawem otworzyć swoje sklepy. To blisko 50 placówek na Podlasiu - informuje Monika Kosz-Koszewska, rzecznik prasowy Grupy Chorten.

Wszystkie sklepy PSS Społem będą w czwartek zamknięte. Tego dnia będą natomiast otwarte bary. Będą czynne w godz. 10 - 18.

W czwartek powinny być otwarte kina i lokale gastronomiczne. 15 sierpnia otwarte będą również restauracje sieci McDonald's. W Białymstoku nieczynny będzie tylko McDonald's znajdujący się w Galerii Jurowieckiej. Jak w każdą niedzielę powinny być też otwarte restauracje sieci KFC i Pizza Hut przy Rynku Kościuszki.

Warto wiedzieć, że w czwartek 15 sierpnia w Białymstoku będzie obowiązywał świąteczny rozkład jazdy. Z kolei w piątek 16 sierpnia autobusy będą kursowały według sobotnich rozkładów jazdy.