Szkoła disco polo na Podlasiu. Minister Edukacji Narodowej: To być może chwyci [WIDEO]

2020-02-17 13:37 Jacek Chlewicki
Szkoła disco polo na Podlasiu. Minister Edukacji Narodowej: To być może chwyci [WIDEO]
Autor: Ewelina Worobiej Szkoła disco polo na Podlasiu. Minister Edukacji Narodowej: To być może chwyci [WIDEO]

W Liceum Ogólnokształcącym w Michałowie (woj. podlaskie) powstaną klasy o profilu estradowym. Pomysł będzie realizowany we współpracy z wytwórnią muzyczną Green Star, która ma pod swoimi skrzydłami takie zespoły jak Akcent z Zenkiem Martyniukiem na czele, Boys i Top Girls. "To być może chwyci" - ocenia Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej.

Szczegóły na temat tego projektu poznamy 20 lutego, podczas konferencji prasowej, ale już dziś Minister Edukacji Narodowej podzielił się z dziennikarzami swoimi wrażeniami na ten temat. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj: W szkole na Podlasiu powstanie klasa o profilu disco polo

- Burmistrz Michałowa zdecydował się na specyficzne działanie, być może ostatnia popularność disco polo jest tu jakąś inspiracją, ale trzeba wyraźnie powiedzieć, że ta szkołą będzie też szkołą ogólnokształcącą [...] - przypomina minister Piontkowski.

Klasy o profilu estradowym miałby ruszyć w Michałowie od września. W rozmowie z "Wyborczą", burmistrz Nazarko powiedział: "Naszym głównym celem jest stworzenie młodym ludziom warunków do rozwijania swoich pasji i zamiłowań oraz możliwości zdobycia wykształcenia średniego i zdania matury. Dlatego dzięki wsparciu praktyków i przy współpracy m.in. z wytwórnią Green Star zdecydowaliśmy się utworzyć w LO w Michałowie klasy o profilu estradowym." 

Czytaj też: Klasa disco polo w Michałowie. Edyta: Na Podlasiu większość jest po takim profilu

- To być może chwyci, a nie ma chyba w tym nic złego, aby młodzi ludzie, którzy chcą występować na estradzie byli do tego profesjonalnie przygotowywani - dodaje minister Dariusz Piontkowski.

Co o tym sądzicie? Oddajcie głos w naszej sondzie.