Szpital w Łapach. Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa uciekł z izolatki

2020-03-31 15:00 vera
Szpital w Łapach. Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa uciekł z izolatki
Autor: KMP Białystok Szpital w Łapach. Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa uciekł z izolatki

Policjanci z woj. podlaskiego codziennie sprawdzają czy Podlasianie przestrzegają obowiązkowej kwarantanny oraz czy stosują się co zaleceń rządu dotyczący m.in. zakazu zgromadzeń. W poniedziałek interweniowali wobec mężczyzny, który uciekł ze szpitala w Łapach. Szukali go funkcjonariusze wyposażeni w specjalne kombinezony ochronne.

Do tej sytuacji doszło w poniedziałek tuż przed godz. 11. Dyżurny Komisariatu Policji w Łapach otrzymał zgłoszenie, że ze szpitala uciekła osoba z podejrzeniem koronawirusa.

- Zgłaszający dodał, że mężczyzna nie zgodził się na pobranie wymazu na obecność wirusa, po czym uciekł przez okno izolatki - informuje oficer prasowy policji.

Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci wyposażeni w specjalne kombinezony ochronne. Po kilku minutach mundurowi zauważyli 44-latka, na jednej z pobliskich ulic. Policjanci, zachowując wszelkie środki ostrożności, zaczęli z nim rozmawiać.

Czytaj też: Wysokie Mazowieckie: Nocne spotkanie na stacji benzynowej. Hot dogi i głupie tłumaczenie

44-latek powiedział, że opuścił szpital bo chciał zapalić papierosa (zobacz: Kwarantanna w Białymstoku. Za pięć minut flacha i pizza, bo inaczej będzie zarażał). Na wydawane przez mundurowych polecenia reagował spokojnie i je wykonywał. Funkcjonariusze przekazali mężczyznę załodze karetki pogotowia.

Od 1 kwietnia obowiązują nowe ograniczenia w naszym kraju. Każda osoba do 18 roku życia będzie mogła wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte (czytaj: Czy osoba nieletnia może sama wyjść z psem na spacer?). Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniają się zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych. Zmian jest więcej. Czytaj tutaj: Koronawirus w Białymstoku. Drastyczne ograniczenia! Wysokie kary finansowe. Sprawdź szczegóły!

Super Raport 30 III

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.