Zwolnienia w Tesco. Brytyjska sieć zamyka 5 hipermarketów. Zobacz gdzie!

2020-01-14 12:56 jch
Zwolnienia w Tesco. Firma zamyka 5 hipermarketów. Zobacz gdzie!
Autor: Google Maps/Street View Zwolnienia w Tesco. Firma zamyka 5 hipermarketów. Zobacz gdzie!

W najbliższych miesiącach Tesco zamknie pięć swoich hipermarketów. Chodzi o sklepy w Lesznie, Gorzowie Wielkopolskim, Bełchatowie, Wrocławiu oraz Łomży. W sumie pracę może stracić ponad 300 osób. Zwolnienia w Tesco zaczną się już w lutym.

Jedyny hipermarket Tesco w Łomży zostanie zamknięty. Chodzi o sklep zlokalizowany w Galerii Veneda przy ul. Zawadzkiej. Tesco istniało tam przez siedem lat. O zamiarze zamknięcia sklepów i zwolnieniach grupowych poinformowała NSZZ Solidarność Tesco.

Czytaj także: Łomża. Wyznał miłość na środku miasta. Przyjechała policja [FOTO]

W sumie ma być zamkniętych 5 sklepów. Zwolnienia w Tesco oznaczają, że pracę straci 380 osób. Jak czytamy w komunikacie udostępnionym przez NSZZ Solidarność Tesco, przyczyną zwolnień grupowych jest: "Zakończenie dotychczasowych procesów zmian dotyczących struktur organizacyjnych sklepów, centrów dystrybucji, biura głównego oraz zamykanych sklepów w związku z przyczynami ekonomicznymi."

Zwolnienia zaplanowany od lutego do kwietnia 2020 roku. W części zamykanych obiektów mogą powstać nowe hipermarkety. Tak prawdopodobnie stanie się we Wrocławiu, gdzie Tesco będzie zastąpione przez Carrefour.

Nie wiadomo jeszcze, czy i jaki nowy sklep powstanie w Łomży w miejsce Tesco.