Tomasz Frankowski: Będę sumiennie wykonywał obowiązki europosła [AUDIO]

2019-05-28 15:00 Ewelina Worobiej
Tomasz Frankowski po wyborach
Autor: Ewelina Worobiej Tomasz Frankowski po wyborach

Były piłkarz Jagiellonii Białystok i były reprezentant Polski w piłce nożnej został europosłem. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej podziękował swoim wyborcom za otrzymane głosy.

W poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. W okręgu numer 3, który obejmuje woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 47,29 % głosów.

Do Brukseli jako europosłowie pojadą Karol Karski (PiS), Krzysztof Jurgiel (PiS) i Tomasz Frankowski (KE). Intensywną kampanię przed wyborami prowadził były piłkarz Jagiellonii Białystok i były reprezentant Polski Tomasz Frankowski. Kandydat Koalicji Europejskiej zdobył ponad 125 tys głosów.

Czytaj także: Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zwycięstwo PiS. Karski, Jurgiel i Frankowski to nowi europosłowie

 - Będę sumiennie wykonywał obowiązki europosła - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Tomasz Frankowski. Posłuchajcie:

Tomasz Frankowski pogratulował także zwycięstwa nowym europosłom z Prawa i Sprawiedliwości.

- Myślę, że nasz region wspomagany przez tych dwóch doświadczonych polityków lepiej się rozwinie w następnych latach - powiedział Tomasz Frankowski.

Mandat europosła otrzyma też związany z naszym regionem, ale startujący w wyborach w innym okręgu, polityk Koalicji Europejskiej Włodzimierz Cimoszewicz.

Frekwencja w wyborach do PE wyniosła w całym kraju 45,68 %. W okręgu nr 3, który obejmował swoim obszarem woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie frekwencja wyniosła 38,93 %.

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Oficjalne wyniki PKW

1. PiS - 45,38 %

2. KE - 38,47 %

3. Wiosna - 6,06 %

4. Konfederacja - 4,55 %

5. Kukiz'15 - 3,69 %

6. Lewica Razem - 1,24 %

Polecamy także:

Pobicie taksówkarza w Białymstoku. Sprawcom grozi do 3 lat więzienia

Łąki kwietne w Białymstoku. Internauta: "Zasiane niby tak, tylko kwiatów nie ma". Fundacja Łąka: Wszystko już dobrze kiełkuje

Policyjna eskorta na porodówkę. Mąż obawiał się, że przez remonty dróg nie zdąży dojechać do szpitala