Tomasz Frankowski został europosłem. Były piłkarz Jagiellonii pojedzie do Brukseli [AUDIO]

2019-05-27 12:33 Jacek Chlewicki
Tomasz Frankowski został europosłem. Były piłkarz Jagiellonii pojedzie do Brukseli [AUDIO]
Autor: Paweł Jakubowski Tomasz Frankowski został europosłem. Były piłkarz Jagiellonii pojedzie do Brukseli [AUDIO]

Najlepszy swego czasu piłkarz klubu Jagiellonia Białystok został oficjalnie politykiem. W wyborach do Parlamentu Europejskiego Tomasz Frankowski zdobył mandat europosła.

Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przewaga nad głównym konkurentem - Koalicją Europejską wyniosła kilka punktów procentowych.

W okręgu numer 3, który obejmuje woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość. Według sondażowych wyników exit poll wykonywanych przez Ipsos na zlecenie TVP, TVN i Polsatu do Brukseli jako europosłowie pojadą Karol Karski (PiS), Krzysztof Jurgiel (PiS) i Tomasz Frankowski (KO).

Czytaj także: Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zwycięstwo PiS. Karski, Jurgiel i Frankowski to nowi europosłowie

W Białymstoku Tomasz Frankowski zdobył 37 301 głosów - w całym okręgu jest to ponad 120 tys. głosów. Czy były piłkarz Jagiellonii Białystok jest już gotowy do przeprowadzki do Brukseli?

- Z racji bycia sportowcem umiem szybko się pakować - powiedział Frankowski.

W Białymstoku minimalnie wygrała Koalicja Europejska (41,79%). Drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość (41,78%). To oznacza, że na KE wygrało w stolicy Podlasia różnicą 7 głosów. na Konfederację oddało głos 6,23% wyborców. Tuż za nimi jest Wiosna - 5,13%. Kukiz'15 - 3,52%. Lewica Razem - 1,55%.

Białystok, jeśli chodzi o duże miasta (ponad 250 tys. mieszkańców) miał najniższą frekwencję - 49,63 %.

Tomasz Frankowski to najbardziej znany piłkarz białostockiej Jagiellonii. Występował także w Wiśle Kraków. Był też reprezentantem Polski w piłce nożnej. Swoją piłkarską karierę zakończył w 2013 roku. Dwukrotnie był członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego z Platformy Obywatelskiej przed wyborami na prezydenta RP.

Zobacz wideo: Eurowybory. PiS wygrał wybory do Parlamentu Europejskiego