W Białymstoku pojawią się figurki niedźwiadków

2019-08-14 14:33 Jacek Chlewicki
W Białymstoku pojawią się figurki niedźwiadków. Nie wiadomo jeszcze, jak będą one wyglądały
Autor: Pixabay W Białymstoku pojawią się figurki niedźwiadków. Nie wiadomo jeszcze, jak będą one wyglądały

We Wrocławiu możemy oglądać krasnoludki, a w Białymstoku wkrótce staną figurki niedźwiadków. Na realizację projektu „Białystok WidziMisie” miasto przeznaczy 85 tys. zł.

Jedną z atrakcji turystycznych Wrocławia są figurki krasnoludków "rozrzucone" po całym mieście. Turyści rozglądają się w poszukiwaniu krasnoludków, a gdy już je znajdą, robią sobie z nimi zdjęcia. Z kolei w Białymstoku mają pojawić się figurki.. niedźwiadków - "WidziMisiów". Urząd Miejski informuje, że 15 rzeźb przedstawiających niedźwiadki pojawi się w różnych punktach Białegostoku.

Figurki „WidziMisiów” wyznaczą nowy miejski szlak turystyczny „Białystok WidziMisie”. To pomysł zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego 2018, na którego realizację zagłosowało ponad 630 mieszkańców. Według projektu rzeźby mają pojawić się w charakterystycznych miejscach w mieście oraz tych mniej znanych, ale nieprzypadkowych – wybranych ze względu na kontekst historyczny lub kulturowy.

Niedźwiadki zostaną ustawione m.in. przy Alei Bluesa (Miś Bluesman), ul. L. Zamenhofa (Miś Ursido), ul. Kalinowskiego (Miś z marionetką), ul. Warszawskiej (Miś Strażak), ul. Zwycięstwa (Miś Podróżnik), na Placu NZS (Miś Student), przy Starym Rynku (Miś Handlarz).

– Utworzenie szlaku turystycznego wyznaczonego przez rzeźby niedźwiadków nie tylko podniesie atrakcyjność turystyczną Białegostoku. Będzie też mieć wymiar humorystyczny. Pomysł nawiązuje do stereotypowego myślenia, że po naszym mieście chodzą niedźwiedzie. Dzięki figurkom WidziMisiów puścimy oko do wszystkich żartownisiów – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Miasto ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji projektowej figurek. Prace konkursowe można składać do 30 sierpnia 2019 r. do godz. 15.00 w Referacie Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego przy ul. Kościelnej 1A.