W Białymstoku powstanie mini-park. Miasto podpisało umowę z wykonawcą

2020-02-16 13:00 vera
W Białymstoku powstanie mini-park. Miasto podpisało umowę z wykonawcą
Autor: jch Park w Białymstoku

Jeszcze w tym roku powstanie w Białymstoku park kieszonkowy. Miasto podpisało umowę z wykonawcą parku – Przedsiębiorstwem Budownictwa Wodnego Hydros. Pomysł tworzenia mini-parków przywędrował do Europy ze Stanów Zjednoczonych. Park kieszonkowy charakteryzuje się przede wszystkim niewielką powierzchnią. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu 2020 roku.

Firma zajmie się zaaranżowaniem trawnika, ścieżek i mini kaskady, wykona nasadzenia drzew liściastych, krzewów liściastych i iglastych, bylin, traw ozdobnych i pnączy. Park będzie wyposażony w oświetlenie, ławki (również dla niepełnosprawnych i osób starszych), kosze na śmieci, stolik do gry w szachy, huśtawkę dwuosobową, ziemną trampolinę i stojaki na rowery. Koszt całej inwestycji to 223 tys. złotych.

- Jeszcze w tym roku, pod koniec wakacji białostoczanie będą mogli korzystać z pierwszego w naszym mieście parku kieszonkowego. Niewielka przestrzeń przy ulicy Parkowej stanie się przyjazna mieszkańcom i będzie sprzyjać relaksowi – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Miniaturowe parki są popularne w Europie, ale w Polsce ich idea nie jest jeszcze zbyt rozpowszechniona. Parki kieszonkowe to świetne rozwiązanie na terenach mocno zurbanizowanych, gdzie nie ma miejsca na stworzenie pełnowymiarowych zieleńców.

TOP 10 najciekawszych artykułów o Białymstoku