W szkole na Podlasiu powstanie klasa o profilu disco polo

2020-02-17 10:05 jch
W szkole na Podlasiu powstanie klasa o profilu disco polo
Autor: Marcin Nawrocki/UMWP W szkole na Podlasiu powstanie klasa o profilu disco polo

W Michałowie niedaleko Białegostoku będą się kształcić przyszłe gwiazdy muzyki disco polo. W tamtejszym liceum ogólnokształcącym powstanie pierwsza w Polsce, a może i na świecie, klasa o profilu disco polo. Na ten nietypowy pomysł wpadł burmistrz Marek Nazarko. Czy "klasa disco polo" przyciągnie do Michałowa artystycznie uzdolnioną młodzież?

Klasa o profilu estradowym zostanie utworzona w Liceum Ogólnokształcącym w Michałowie. Powstanie we współpracy m.in. z wytwórnią Green Star. Firma jest bardzo znana w branży disco polo. Green Star ma pod swoimi skrzydłami takie zespoły jak Akcent z Zenkiem Martyniukiem na czele, Boys, Top Girls, Extazy, Jorrgus, Etna czy Milano i Classic.

W rozmowie z "Wyborczą", burmistrz Nazarko powiedział: "Naszym głównym celem jest stworzenie młodym ludziom warunków do rozwijania swoich pasji i zamiłowań oraz możliwości zdobycia wykształcenia średniego i zdania matury. Dlatego dzięki wsparciu praktyków i przy współpracy m.in. z wytwórnią Green Star zdecydowaliśmy się utworzyć w LO w Michałowie klasy o profilu estradowym."

Pomysł stworzenia klasy o profilu disco polo jest podobno oparty na analizie sytuacji demograficznej i kryteriów, jakimi przy wyborze szkoły kieruje się młodzież.

- Aby szkoła przyciągała młodzież, musi być dla niej atrakcyjna – oferować nie tylko dobry poziom nauczania, ale również dawać możliwość rozwijania pasji i pozwalać na zdobycie praktycznych umiejętności. W Michałowie mamy pomysł na realizację marzeń młodych ludzi poprzez naukę - czytamy w wiadomości przysłanej nam przez zespół promocji Michałowa.

Pomysł na nowy profil klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Michałowie ma zostać zaprezentowany podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w najbliższy w czwartek.

Czytaj też: Klasa disco polo w Michałowie. Edyta: Na Podlasiu większość jest po takim profilu

- Jak wiadomo, Gmina Michałowo przejęła szkołę od Powiatu Białostockiego w ubiegłym roku. Był to jedyny sposób na uratowanie szkoły, w której obecnie klasa maturalna ma zaledwie czworo uczniów - informuje zespół promocji Michałowa. - Jesteśmy gminą, która nie boi się wyzwań. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy dopłaty do leków dla osób starszych, zwolniliśmy mieszkańców z podatków od nieruchomości i wprowadzamy odważne programy społeczne. Kolejnym wyzwaniem jest uratowanie szkoły średniej i mamy już na to swój pomysł.

"To być może chwyci" - ocenia Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej. Czytaj więcej tutaj: Szkoła disco polo na Podlasiu. Minister Edukacji Narodowej: To być może chwyci [WIDEO]

Czy "nowa" szkoła przyciągnie do Michałowa fanów disco polo z całej Polski? Czekamy na Wasze komentarze pod postem na naszym fanpage'u.