Wybory 2019: Dariusz Piontkowski - kim jest, wiek, rodzina, życiorys [SYLWETKA]

2019-09-09 11:49 jch
Wybory 2019: Dariusz Piontkowski - kim jest, wiek, rodzina, życiorys [SYLWETKA]
Autor: Łukasz Stepaniuk Wybory 2019: Dariusz Piontkowski - kim jest, wiek, rodzina, życiorys [SYLWETKA]

Wybory parlamentarne już 13 października. Prezentujemy sylwetkę kolejnego kandydata w wyborach 2019. Dariusz Piontkowski to lider listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 24 obejmującego województwo podlaskie. Dariusz Piontkowski - zobacz kim jest, wiek, rodzina, życiorys.

Wybory parlamentarne już 13 października 2019 roku. Wybierzemy 460 posłów do Sejmu i 100 senatorów do Senatu. Przypominamy, że lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę od godziny 7 do 21. Na naszym portalu przedstawimy liderów list wyborczych w wyborach 2019. W tym artykule prezentujemy sylwetkę Dariusza Piontkowskiego.

Czytaj także: Wybory 2019: Kandydaci do Sejmu w woj. podlaskim. Okręg nr 24: Białystok, Suwałki, Łomża [LISTA]

Dariusz Piontkowski jest "jedynką" na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 24 (woj. podlaskie).

Wybory 2019: Kandydaci do Sejmu i Senatu [WOJ. PODLASKIE]

Dariusz Piontkowski urodził się 17 grudnia 1964 roku w Sielcu (woj. podlaskie). Ma 55 lat. Jest żonaty (żona Agnieszka), ma dwóch synów: Piotra i Łukasza. Dariusz Piontkowski lubi siatkówkę, turystykę rowerową i żeglowanie. Z wykształcenia Dariusz Piontkowski jest historykiem.

- Żona wspiera mnie w życiu codziennym. Podobnie myślimy o świecie i ludziach. Oboje lubimy podróże i aktywny wypoczynek - napisał na swojej oficjalnej stronie internetowej.

W 1988 roku ukończył studia historyczne na Wydziale Humanistycznym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Ma też na swoim koncie podyplomowe studia menedżerskie na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku, a także z zakresu zarządzania kadrami w administracji publicznej (Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku, 2001) oraz z zarządzania oświatą na Uniwersytecie w Białymstoku.

Dariusz Piontkowski pracował jako nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. W latach 1994 - 2007 zasiadał w białostockiej radzie miasta. Od 2007 roku radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, a następnie Marszałek Województwa Podlaskiego. W 2010 ponownie został radnym województwa.

Dariusz Piontkowski był posłem na Sejm VII i VIII kadencji. Od 16 listopada 2015 roku pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. W czerwcu został powołany na stanowisko Ministra Edukacji Narodowej.