Wybory 2019: Kandydaci do Senatu. Okręg nr 61 [BIELSK PODLASKI, HAJNÓWKA, SIEMIATYCZE, WYSOKIE MAZOWIECKIE] [LISTA]

2019-09-05 14:08 jch
Wybory 2019: Kandydaci do Senatu. Okręg nr 61 [BIELSK PODLASKI, HAJNÓWKA, SIEMIATYCZE, WYSOKIE MAZOWIECKIE] [LISTA]
Autor: Grzegorz Kluczyński Wybory 2019: Kandydaci do Senatu. Okręg nr 61 [BIELSK PODLASKI, HAJNÓWKA, SIEMIATYCZE, WYSOKIE MAZOWIECKIE] [LISTA]

Wybory parlamentarne 2019 już w niedzielę 13 października. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listy kandydatów do Senatu. Zobacz, kto kandyduje do Senatu z okręgu nr 61 obejmującego obszary powiatów: bielski, hajnowski, siemiatycki, wysokomazowiecki. W tym okręgu kandydują trzy osoby - sprawdź, kto chce być senatorem RP.

Wybory 2019 w niedzielę 13 września. Wybierzemy posłów do Sejmu i senatorów do Senatu. Lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę 13.10.2019 od godziny 7 do 21. Zgodnie z kodeksem wyborczym obywatele uprawnieni do głosowania w wyborach parlamentarnych wybiorą w nich 460 posłów i 100 senatorów.

Zobacz, kto kandyduje do Senatu z okręgu nr 61, który swoim obszarem obejmuje powiaty: bielski, hajnowski, siemiatycki, wysokomazowiecki.

Wybory 2019: Kandydaci do Sejmu i Senatu [WOJ. PODLASKIE]

Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że prawo udziału w wyborach parlamentarnych 2019 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej ma obywatel polski, który: najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat, nie został pozbawiony praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu, nie został ubezwłasnowolniony prawomocnym orzeczeniem sądu, nie został pozbawiony praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu.

Wyborca jest wpisywany do spisu wyborców. Można być wpisanym tylko do jednego spisu. Spisy wyborców sporządzają urzędy gmin.

Wybory 2019: Kandydaci do Senatu - Okręg nr 61 [LISTA] obszary powiatów: bielski, hajnowski, siemiatycki, wysokomazowiecki

Dane pochodzą z oficjalnej strony internetowej Państwowej Komisji Wyborczej. Podajemy po przecinku: numer na liście, nazwisko i imię kandydata, zawód, miejscowość zamieszkania, komitet, przynależność do partii politycznej lub poparcie.

  1. BOGUCKI Jacek, parlamentarzysta, Siennica-Lipusy, KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  2. ŁUKASZUK Igor, dyrektor szkoły, Bielsk Podlaski, KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI, nie należy do partii politycznej
  3. SKIRGIEŁŁO Aldona Anna, rolnik, Stołbce, KOMITET WYBORCZY SAMOOBRONA, członek partii politycznej: Samoobrona